› Aktualności
15:15 / 27.02.2020

Jarocin Festiwal 2020. Wiemy, kto zagra [WIDEO]

Jarocin Festiwal 2020. Wiemy, kto zagra [WIDEO]

fot. Karina Muszalska

Jarocin Festiwal 2020. Wczoraj 26 lutego odbyła się konferencja prasowa zorganizowana w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. W całości dotyczyła tegorocznej edycji imprezy.

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

 

Do imprezy pozostało zaledwie pięć miesięcy. Wiadomo już, że koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Jarocińska Agencja Rozwoju. Dyrektorem artystycznym wydarzenia został Darek Malejonek, który wielokrotnie brał udział w jarocińskim festiwalu. Szerzej o konferencji prasowej pisaliśmy TUTAJ.

 

Wczoraj w Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa w trakcie której podano  tylko część szczegółów dotyczących festiwalu. Uczestniczyli w niej: burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju i koordynator festiwalu Robert Cieślak, dyrektor artystyczny Darek Malejonek oraz organizatorka Jarocińskich Rytmów Młodych i dyrektorka jarocińskiej biblioteki Agnieszka Borkiewicz. Niestety w centrum pojawiłao się zaledwie sześciu dziennikarzy.

 

 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest 50-lecie Wielkopolskich Rytmów Młodych. Na dużej scenie zaplanowano występy legendarnych kapel związanych z festiwalem w Jarocinie.

 

 

Jarocin Festiwal 2020 będzie trwał 3 dni od 9-11 lipca. Pierwszego dnia imprezy odbędą się Jarocińskie Rytmy Młodych, czyli najstarszy konkurs muzyczny w Polsce. To w nim wyłonieni zostaną finaliści, którzy następnie pojawią się na dużej scenie. Co ciekawe konkurs młodych kapel wraca na „stare śmieci”, czyli do Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Osobą odpowiedzialną za jego przeprowadzenie jest Agnieszka Borkiewicz.

 

Czytaj równieżNakręcili teledysk w Jarocinie.

 

Młodzi wykonawcy zostaną ocenieni przez jury, którego przewodniczącym będzie Darek Malejonek. Po raz pierwszy będą tak wysokie nagrody pieniężne. Zwycięscy otrzymają 20 tys. zł., za drugie miejsce przewidziane jest 10 tys. zł, a za trzecie 5 tys. zł. W trakcie rytmów zostanie też wybrany najlepszy gitarzysta, który otrzyma nową gitarę.

 

 

Koncerty na dużej scenie odbędą się 10 i 11 lipca. Wiadomo już, że na pewno wystąpi legendarny, węgierski zespół, który miał już przyjemność grać w 1974 roku w Jarocinie - Omega. To on będzie gwiazdą piątkowego wieczoru. Na scenie pojawią się również: Armia, Apteka, Porter Band, Robert Cichy oraz Kasia Kowalska z rockowym materiałem. Wiadomo również, że Darek Malejonek przygotowuje specjalny projekt - największe hity Jarocin Festiwalu zagrane przez polskich wykonawców. Kto weźmie udział w projekcie, tego organizatorzy nie zdradzają. Na pewno na czas imprezy reaktywują się zespoły, które kiedyś wystąpiły na jarocińskiej scenie.

 

 

W trakcie konferencji prasowej burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki zapowiedział, że Jarocin Festiwal 2020 może być ostatnia edycją imprezy. Zwrócił bowiem uwagę, że gmina Jarocin nie może liczyć na wsparcie ze strony instytucji rządowych ani kultury.

 

 

 Nie wiadomo czy w przyszłości Jarocin będzie robił kolejny festiwal. Być może to będzie ostatni Jeżeli sami mamy tworzyć kulturę i coś dla ogółu społeczeństwa i dla całej Polski, to jest to zbyt dużo, jak na budżet gminy Jarocin. Oczekujemy tutaj na współpracę i wsparcie, ale niestety te edycję robimy sami we własnym zakresie -  powiedział burmistrz.

 

 

Na pewno wszystkich zaskoczyła cena biletów. Karnet w przedsprzedaży będzie kosztował tylko 50 zł. Co ciekawe będzie on również upoważniał do zamieszkania na polu namiotowym, które powstanie w pobliżu dużej sceny. Prawdopodobnie sprzedaż rozpocznie się już w marcu. Ci którzy postanowią zakupić bilet dopiero w dniu festiwalu będą musieli wydać już 80 zł.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST