› Aktualności
15:20 / 04.03.2020

Jarocin Festiwal 2020. Zobacz wywiad [wideo]

Jarocin Festiwal 2020. Zobacz wywiad [wideo]

fot. Janek Marcinkowski

Jarocin Festiwal 2020. Dariusz "Maleo" Malejonek dyrektor artystyczny Jarocin Festiwalu 2020.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Od ubiegłego tygodnia wiadomo jest, że dyrektorem artystycznym Jarocin Festiwalu 2020 został Dariusz Malejonek. Maleo, tak brzmi jego pseudonim artystyczny, jest znanym polskim kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Grał w takich zespołach jak Kultura, Izrael, Moskwa czy Armia. Założyciel i lider Maleo Reggae Rockers.

 

Dostałem taka propozycję od organizatorów festiwalu. To na początku było dla mnie zdziwienie. Zastanawiałem się przez chwile czy ja dam rade, bo to duża odpowiedzialność. Jestem człowiekiem bardzo zajętym, a na festiwal trzeba poświęcić dużo czasu. Powiedziałem jednak sobie: musze to zrobić i mam nadzieje że będzie on na miarę oczekiwań zwłaszcza ze jest 50-lecie Jarocińskich Rytmów Młodych - powiedział Darek Malejonek.

 

Pod koniec lutego w Centrum Prasowym w PAP odbyła się konferencja prasowa dotycząca tegorocznej edycji festiwalu. Szerzej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

 

Wiadomo, że motywem przewodnim tegorocznej edycji jest 50-lecie Wielkopolskich Rytmów Młodych. Zaplanowano, że na dużej scenie wystąpią legendarne kapele związane z naszym festiwalem. Jarocin Festiwal 2020 będzie trwał 3 dni od 9 do 11 lipca.

 

Pierwszego dnia imprezy odbędą się Jarocińskie Rytmy Młodych, czyli najstarszy konkurs muzyczny w Polsce. To na nim wyłonieni zostaną finaliści, którzy następnie zagrają na dużej scenie. Co ciekawe, konkurs młodych kapel wraca na „stare śmieci”, czyli do Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Szerzej o Jarocińskich Rytmach Młodych przeczytasz TUTAJ.

 

 

Najważniejsze koncerty odbędą się 10 i 11 lipca. Scena ustawiona zostanie przy ulicy Maratońskiej na boisku należącym do spółki Jarocin Sport. Wiadomo już, że na pewno wystąpi legendarny, węgierski zespół Omega, który grał w 1974 roku w Jarocinie. To on będzie gwiazdą piątkowego wieczoru. Na scenie pojawią się również: Armia, Apteka, Porter Band, Robert Cichy oraz Kasia Kowalska z rockowym materiałem.

 

Po konferencji prasowej PAP-ie, Darek Malejonek udzielił Gazecie Jarocińskiej obszernego wywiadu. Wiadomo już, że na pewno przygotowywany jest specjalny projekt i że reaktywują się zespoły, które kiedyś wystąpiły na jarocińskiej scenie.

 

Zobacz wywiad z Darkiem Malejonkiem.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT