› aktualności
17:30 / 19.12.2011

Jarocin lider liderów

Jarocin lider liderów
Nagroda specjalna „Lidera wśród liderów” dla Jarocina. Miasto po raz trzeci zostało zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Samorządowy Lider Zarządzania za „Kreatywną szkołę”.

W tym roku gmina otrzymała nagrodę za projekt „Kreatywna szkoł@”. Na konkurs organizowany przez  Związek Miast Polskich napłynęły 93 projekty z całej Polski. Dzisiaj w Senacie odbyła się gala finałowa. Urzędników zaskoczyło nie tyle pierwsze miejsce, co przyznana za projekt  nagroda nadprogramowa: tytuł „Lidera wśród liderów” przyznana za całokształt działań w dziedzinie usług społecznych, czyli w oświacie, kulturze i współpracy z organizacjami pozarządowymi. - Przyznając Jarocinowi tę nadprogramową nagrodę, chcieliśmy docenić po pierwsze konsekwencję w nowoczesnym organizowaniu miasta, a po drugie odwagę w zmierzaniu się różnym przeciwnościom, przede wszystkim odwagę w interpretacji prawa i przeciwstawianiu się  skostniałym poglądom - podkreśla Andrzej Porawski, dyrektor Związku Miast Polskich.

Jarocin reprezentował przewodniczący Rady Miejskiej. - To piękne podsumowanie dotychczasowej pracy jarocińskiego samorządu. To tak jakby dostać Oskara za całokształt twórczości filmowej - mówi Robert Kaźmierczak inicjator projektu „Kreatywna Szkoł@”.

Tegoroczne zwycięstwo Jarocina w konkursie było trzecim z rzędu.

(nba)

Fot. Andrzej Grzybowski

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART