› Aktualności
16:40 / 09.01.2020

Jarocin. O czym będą radzili radni w czasie komisji?

Jarocin. O czym będą radzili radni w czasie komisji?

fot. Redakcja

Na dzisiaj (czwartek 9 stycznia) zaplanowano posiedzenie Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Jarocinie dotyczące decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu w sprawie budowy składowiska azbestu w Jarocinie.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

O godzinie 15.30 swoje obrady rozpocznie Komisja Rozwoju Rady Miejskiej w Jarocinie. Miejsce spotkania jest nietypowe. Zaplanowano je bowiem w siedzibie ZGO Sp. z o.o. – Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

 

Z lakonicznego programu komisji zwołanej przez jej przewodniczącego wynika, że radnym zostanie przedstawiona informacja na temat rozstrzygnięcia RDOŚ w sprawie budowy składowiska azbestu. 

 

[100 tys. nadwyżki w budżecie. Na co chcą ją przeznaczyć? Czytaj TUTAJ].

 

To niewątpliwie  ważna informacja dla wszstkich mieszkańców Jarocina, zwłaszcza z osiedli położonych w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu. 

 

O zamiarze budowy składowiska odpadów azbestowych w Jarocinie pisaliśmy TUTAJ.

 

Przewodniczący komisji Ireneusz Lamprecht powiedział w rozmowie z portalem, że komisja chce poznać obecną sytuację związaną z budową skłądowiska.

 

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od zastępcy Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Jacka Przygockiegonie wynika, że decyzja w tej sprawie nie została jeszcze wydana. Prawdopodobnie  poznamy ją za 1,5 miesiąca.

 

[AKTUALIZACJA - 11.01.2020 r.]

 

Jedną z najważniejszych spraw omawianych na posiedzeniu Komisji Rozwoju jarocińskiej rady miejskiej było zaprezentowanie obecnej sytuacji związanej z planowaną budową składowiska niebezpiecznych odpadów koło Jarocina.

 

 

Urząd Marszałkowski nie dofinansuje kwatery do składowania azbestu. Przyczyną były względy formalne. - Urząd Marszałkowski stwierdził, że wnioskodawca nie dostarczył decyzji (z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - przyp. red.) no i wniosek musi być ze względów formalnych odrzucony - wyjaśniał radnym Witosław Gibasiewicz.

 

[Samochód strażacki dla gminnej spółki? Czytaj szczegóły TUTAJ].

 

ZGO nie ma na ten moment szans na dofinansowanie budowy składowiska odpadów niebezpiecznych z Urzędu Marszałkowskiego. Mimo to gminna spółka nie zamierza rezygnować z realizacji przedsięwzięcia. Chce pozyskać pieniądze z innych programów, które mogą pojawić się w ciągu roku.

 

Czytaj również: Pijany pieszy poruszał się bez odblasków. Został ukarany mandatem.

 

Dlaczego ZGO nie dostarczyło wymaganego dokumentu? Powodem sytuacji był brak wydania decyzji przez RDOŚ. Według wyjaśnień Witosława Gibasiewicza do dnia dzisiejszego nie opublikowano nawet poprawionego protokołu z przeprowadzonej rozprawy administracyjnej, do której zgłoszone zostały poprawki. Z informacji uzyskanych w RDOŚ wynika, że decyzja ma zostać wydana w ciągu miesiąca.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST