› Aktualności
08:58 / 28.03.2019

Jarocin. Wymień kubeł, bo nie odbiorą ci śmieci

Jarocin. Wymień kubeł, bo nie odbiorą ci śmieci

fot. ZGO Nova

Kończy się czas, który mieszkańcy gminy Jarocin mieli na wymianę kubłów na odpady. Jeśli ktoś tego nie zrobi, nie odbiorą mu śmieci. Kiedy mija ostateczny termin?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Wymóg wymiany kubłów wynika z „Regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie Jarocin”.

 

[o wyborach na jarocińskich osiedlach i w sołectwach - czytaj TUTAJ]

 

To nie jedyna zmiana w regulaminie. Już wkrótce do naszych domów trafią dodatkowe kubły - tym razem na odpady kuchenne, które też będą podlegały segregacji i będę musiały być gromadzone oddzielnie.

 

 

Dlatego Zakład Gospodarki Odpadami do września ma dostarczyć mieszkańcom bezpłatne kubły - brązowe z białym napisem BIO - właśnie na te odpady. Na razie jednak ma problemy z zakupem pojemników za taką cenę, która mieściłaby się w budżecie ZGO [więcej na ten temat czytaj TUTA].

 

 

„Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie Jarocin” określa także, że tylko do 30 czerwca mieszkańcy, którzy są właścicielami nieruchomości będą mogli korzystać z 110-litrowych blaszanych pojemników na odpady komunalne.

 

 

Do tego czasu trzeba będzie zaopatrzyć się w pojemniki plastikowe, bo tylko z takich będą odbierane odpady.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST