› Aktualności
17:45 / 08.04.2019

Jarocin zaliczony. Fotka z burmistrzem i wpis do kroniki

Jarocin zaliczony. Fotka z burmistrzem i wpis do kroniki

fot. UM Jarocin

Jest postacią nietuzinkową, z nadzwyczajną pamięcią do osób, nazwisk i miejsc. Swoje podróże dokumentuje w kronikach. Do tej pory odwiedził już 106 miejsc. Teraz przyszedł czas na Jarocin.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Tomasz Pawłowski znany jest samorządowcom jako „Tomek Wędrowniczek” nieprzerwanie od 1990 roku podróżuje po polskich urzędach, by spotkać się z włodarzami odwiedzanych przez siebie powiatów, miast, gmin. To człowiek z wielką pasją. W każdym urzędzie witany jest z dużą sympatią.

 

 

Ma 48 lat i pochodzi z Ełku, obecnie mieszka w Gnieźnie. Jest postacią nietuzinkową, z nadzwyczajną pamięcią do osób, nazwisk i miejsc. Do tej pory odwiedził już ponad 100 miejscowości.

 

 

Swoje podróże dokumentuje w kronikach. Swoje pamiątkowe zdjęcia i wpisy pozostawili w nich marszałkowie, wojewodowie, starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z całej Polski - w sumie ponad 3 tysiące osób. Kroniki są przechowywane przez Muzeum Regionalne w Pyskowicach koło Gliwic.

 

 

Jest doskonale zorientowany w strukturach urzędów, zaskakuje znajomością nazwisk – obecnych włodarzy i tych, którzy pełnili tę funkcję przed laty. - Do urzędów przyjeżdżam zawsze bez zapowiedzi. Celem mojej wizyty jest dokonanie wpisu potwierdzającego moją obecność w danym urzędzie - mówi pan Tomek.

 

[o ważnej zmianie organizacji ruchu w centrum Jarocina - czytaj TUTAJ]

 

Podróżujący cały rok po Polsce wędrowiec jest osobą niepełnosprawną utrzymującą się z renty rodzinnej. Posiada ogromny zasób ciekawostek o samorządowcach z całej Polski, którymi chętnie się dzieli.

 

 

Podczas swoich podróży odwiedził już setki magistratów w całej Polsce, zebrał wiele pamiątek. - Mam ogromną rodzinę, czyli samorządowców z całej Polski - śmieje się Tomasz Pawłowski.

 

[burmistrz Jarocina zostal wyeliminowany z wyborów do Europarlamentu - szczegóły TUTAJ]

 

Na początku kwietnia przyjechał - nie po raz pierwszy - do Jarocina. Spotkał się z burmistrzem Adamem Pawlickim. Zrobił sobie z nim zdjęcie i został obdarowany zestawem pamiątkowych upominków z Jarocina. Jego wizyta pewnie nie jest ostatnią w naszym mieście.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART