› aktualności
14:44 / 25.07.2011

Jarocińskie kino w trójwymiarze

Jarocińskie kino w trójwymiarze
Już jesienią w Jarocinie będzie można oglądać filmy wyświetlane w najnowszej technologii, w tym również 3D. „Echo” otrzymało prawie 220 tys. zł dotacji.

Stowarzyszenie Jarocin XXI złożyło wniosek o środki na cyfryzację kina do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w czerwcu, po tym, jak rada miejska wyraziła zgodę na użyczenie organizacji obiektu na 10 lat.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Stowarzyszenie pozyskało dwie dotacje na łączną kwotę 219.952 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na dostosowanie kabiny projekcyjnej, a także na zakup sprzętu.

Koszt inwestycji to około 450 tys. zł. Brakujące środki stowarzyszenie chce pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Będzie też starać się o fundusze w ramach „Europa Cinemas”. W razie, gdyby nie udało się ich pozyskać, pozostała część kosztów zostanie pokryta z kredytu.

Stowarzyszenie ogłosi w tym tygodniu przetarg na dostawę i montaż sprzętu wraz z przeszkoleniem. Pierwsze nowoczesne projekcje miałyby odbyć się już we wrześniu, wraz z premierą pierwszego pełnometrażowego polskiego filmu 3D „Bitwa warszawska”.

Zmiany techniczne dają też szansę na to, że nowe produkcje będą mogły być pokazywane w Jarocinie o wiele wcześniej niż do tej pory.

(ls)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST