› Sport i rekreacja
19:47 / 12.08.2014

Jarocińskie Tygrysice dotarły do Chin

Jarocińskie Tygrysice dotarły do Chin

Patrycja Adamkiewicz ze swoją trenerką Józefiną Nowaczyk-Wróbel są już w chińskim Nankin (Nanjing), gdzie sobotę rozpoczynają się II Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

W niedzielę zawodniczka Białych Tygrysów i jej trenerka odebrały oficjalne stroje polskiej reprezentacji. Wczoraj w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego z rąk prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego otrzymały nominacje olimpijskie, a później złożyły uroczyste ślubowanie.

Dziś, po ponad 26 godzinach podróży, nasze olimpijki dotarły do Nankin. - Najpierw 1,5 godziny do Frankfurtu. Potem 11 godzin do Szanghaju, tam 3 godziny na lotnisku i jeszcze 5 godzin jazdy autobusem do Nankin. Ale to jeszcze nie koniec – mówi Józefina Nowaczyk-Wróbel. - Przed wejściem do wioski olimpijskiej odprawa prawie jak na lotnisku, potem kolejna akredytacja i czekanie na bagaże. Teraz już jesteśmy w pokojach. U nas jest już późna noc.

- Ogólnie jest bardzo gorąco. Powietrze jest ciężkie, bo jest duża wilgotność. Nie ma za to słońca i pada - relacjonuje z Nankin trenerka Białych Tygrysów.

Zawody taekwondo rozgrywane będą od 17 do 21 sierpnia. Patrycja Adamkiewicz wystartuje 18 sierpnia.

Do Nankin poleciało 59 polskich sportowców oraz 24 trenerów i 9 działaczy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART