Jarota: Dobra skuteczność powodem do radości

Jarota: Dobra skuteczność powodem do radości - Zdjęcie główne

Po zwycięstwie 2:1 nad Gwardią Koszalin, Jarota Jarocin kontynuuje dobrą passę wygrywając tym razem z Wdą Świecie 3:1.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, ale częściej piłką grali goście, którzy jednak nie byli w stanie oddać celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Daniela Malinę. W 38. minucie wynik spotkania otworzył Hubert Antkowiak, który otrzymał świetne podanie po ziemi i precyzyjnie skierował piłkę do siatki. Cztery minuty później sympatycy JKS-u znów mieli powody do radości. Tym razem na listę strzelców wpisał sie Damian Pawlak, który wygrał pojedynek z obrońcą i strzelił gola.

Po przerwie było pewne, że rywale ruszą do odrabiania strat. Tak też się stało i 11 minut po wznowieniu gry było już 2:1 za sprawą Patryka Kiełpińskiego, który wykorzystał nieporozumienie w naszym polu karnym i zdobył kontaktową bramkę. Chwilową niepewność o losy meczu oddalił Mateusz Molewski, który zdobył gola w 73. minucie.

Końcówka była bardzo emocjonująca. Goście mieli kilka stałych fragmentów gry, ale nie byli w stanie żadnego z nich zamienić na bramkę. Swoje okazje wypracowali sobie także piłkarze Jaroty, jednak zabrakło wykończenia albo celności.

Jarota Jarocin - Wda Świecie 3:1 (2:0)
1:0 - Hubert Antkowiak (38.)
2:0 - Damian Pawlak (42.)
2:1 - Patryk Kiełpiński (56.)
3:1 - Mateusz Molewski (73.)

Jarota: Daniel Malina - Damian Błaszczyk, Dawid Piróg, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski, Damian Pawlak (79. - Jędrzej Ludwiczak), Michał Grobelny, Jacek Pacyński (87. - Jakub Czapliński), Mateusz Molewski (83. - Christian Nnamani), Filip Szewczyk (85. Łukasz Rylukowski), Hubert Antkowiak