Jarota II Witaszyce pokonała Prosnę Kalisz (ZDJĘCIA)

Jarota II Witaszyce pokonała Prosnę Kalisz (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota II Witaszyce pokonała Prosnę Kalisz 6:1 w meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w strefie kaliskiej.

Zespół prowadzony przez Mirosława Czajkę w I rundzie pokonał 6:1 GKS Jaraczewo, a w II rundzie miał wolny los. W środę, 26 sierpnia Jarota II Witaszyce na boisku przy ul. Maratońskiej w Jarocinie podejmowała Prosnę Kalisz. Faworytem były rezerwy Jaroty, co widać było od pierwszych minut. W 7. minucie Prosnę uratowało obramowanie bramki, ale już chwilę później Patryk Rzepka wykorzystał świetne podanie Eryka Kunickiego i w sytuacji sam na sam wyprowadził Jarotę II na prowadzenie. W 17. minucie oko w oko z bramkarzem gości stanął tym razem Piotr Stachowiak i było 2:0. Gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę i w 29. minucie było 3:0. Jakub Jacek umieścił piłkę w bramce po asyście Stachowiaka. Tym razem Prosna błyskawicznie odpowiedziała, bo potrzebowała na to niespełna minutę. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, z bliskiej odległości zawodnik z Kalisza pokonał Marcina Antczaka. Końcowy kwadrans pierwszej połowy nie zmienił wyniku.

W drugiej połowie nie zmienił się obraz meczu. Nadal dużą przewagę mieli gospodarze, którzy dokładali kolejne bramki. W 52. minucie po akcji Miłosza Kowalskiego piłkę w bramce po raz drugi w tym meczu umieścił Jacek. W 64. minucie w polu karnym Prosny faulowany był Miłosz Kowalski. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł… bramkarz Jaroty II – Marcin Antczak. Górą w tym pojedynku był jednak golkiper drużyny z Kalisza. W samej końcówce gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki. Najpierw w 86. minucie do siatki trafił Miłosz Kowalski, a wynik meczu na 6:1 ustalił Krzysztof Matuszak.

W kolejnej rundzie Jarota II Witaszyce zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Trębaczów, która w środę pokonała 3:1 Ostrovię II Ostrów Wlkp. Spotkanie zaplanowano na 9 września.

Jarota II: Marcin Antczak – Antoni Bzodek (72’ Szymon Bogaczyk), Krystian Wawrzyniak, Konrad Kwiatkowski, Piotr Stachowiak (46’ Norbert Czyż) – Jakub Adamkiewicz, Krzysztof Matuszak – Eryk Kunicki (46’ Mikołaj Kowalski), Jacek Pacyński (46’ Maurycy Skowroński), Patryk Rzepka (46’ Miłosz Kowalski) – Jakub Jacek (55’ Filip Taczała)