Jarota nadal niepokonana. Remis ze Świtem Skolwin Szczecin

Jarota nadal niepokonana. Remis ze Świtem Skolwin Szczecin - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 3. kolejki III ligi grupy II zremisowała na wyjeździe ze Świtem Skolwin Szczecin 1:1.

Jarociniacy w niedzielę rozgrywali swój trzeci mecz ligowy. Do spotkania ze Świtem przystępowali po wygranej z Wierzycą Pelplin i remisie z Sokołem Kleczew.

Spotkanie mogło się świetnie rozpocząć dla Jaroty. Już w 2. minucie w poprzeczkę uderzył Radosław Barabasz po dośrodkowaniu Krzysztofa Czabańskiego. W pierwszym kwadransie to była najciekawsza sytuacja. Drugie 15 minut rozpoczął Mikołaj Łopatka uderzeniem w środek bramki. Chwilę później skutecznie interweniował Mateusz Filipowiak, broniąc strzał zza pola karnego. Kilkadziesiąt sekund później bramkarza gospodarzy nieskutecznie próbował zaskoczyć Mateusz Molewski. W 34. minucie Świt wyrównał wynik „w poprzeczkach”. Tym razem to rywalom zabrakło kilku centymetrów do objęcia prowadzenia. To udało się w 38. minucie. Zagranie w pole karne wykorzystał Adam Nagórski. Do przerwy 1:0 dla Świtu.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Jaroty. W polu karnym faulowany był Mikołaj Łopatka. Do piłki ustawionej na 11. metrze – podobnie jak 4 dni wcześniej – podszedł Piotr Skokowski i doprowadził do wyrównania. W drugich 45 minutach groźniej atakowali goście. W 55. minucie po nieporozumieniu Filipowiaka i Barabasza Świt miał rzut wolny pośredni z 14. metra. Rywal jednak uderzył niecelnie. Podobnie w 75. minucie z dużo większej odległości. W międzyczasie najlepszą sytuację w drugiej połowie po stronie Jaroty miał Mikołaj Łopatka. Napastnik JKS-u nie zmieścił jednak piłki w bramce. W 87. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Świtu, ale po konsultacji z asystentem zmienił swoją decyzję i wskazał na rzut rożny. W doliczonym czasie skuteczną interwencję zanotował Filipowiak. Jarota wywiozła ze Szczecina punkt po remisie 1:1.

W niedzielę, 26 sierpnia Jarota Jarocin podejmie KKS Kalisz. Początek meczu o 16.00.

Jarota: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński (78’ Marcin Banaszak), Radosław Barabasz, Krzysztof Czabański, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Daniel Tomaszewski (90’ Beniamin Wrembel), Mateusz Dunaj, Jakub Nowak, Mateusz Molewski (68’ Jędrzej Ludwiczak) – Mikołaj Łopatka