Jarota nie sprostała liderowi

Jarota nie sprostała liderowi - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin przegrała w meczu 21. kolejki III ligi grupy II na wyjeździe z liderem rozgrywek – KKS-em Kalisz 0:1.

Walka w pierwszych minutach toczyła się głównie w środku boiska, bez okazji strzeleckich z obu stron. Dopiero w 24. minucie Gabriel Vidal Gonzalez uderzał sprzed pola karnego, z okolic 20. metra. Dobrze jednak spisał się Bartosz Kubiak. Chwilę później na próbę wystawiony został golkipera KKS-u Kalisz, który poradził sobie ze strzałem Dawida Idzikowskiego, lecącym w okienko bramki. W 31. minucie znów dobrą interwencją popisał się Kubiak, broniąc uderzenie po ziemi. Ekipa z Kalisz miała więcej strzałów na bramkę, ale dopiero w 45. minucie udało im się zamienić jeden z nich na bramkę. Strzał Gabriela Vidala Gonzaleza tuż przed przerwą zatrzepotał w siatce bramki Jaroty.

Początek drugiej odsłony – podobnie jak pierwszej – nie obfitował w groźne sytuacje podbramkowe. Dwukrotnie obok bramki uderzał Mateusz Dunaj. W 70. minucie dobrą sytuację na doprowadzenie do wyrównania miał Adam Męcfel, ale piłka – na szczęście dla KKS-u – odbiła się od obrońców gospodarzy i nie wpadła do siatki. W 77. minucie swoją szansę znów mieli piłkarze z Kalisza, ale pomylił się Patryk Jarantowicz. W 88. minucie znów było groźnie pod bramką Kubiaka, ale sytuację zmarnował Ivan Vidal Gonzalez. Wynik jednak w końcówce się nie zmienił i KKS Kalisz wygrał 1:0.

Jarota Jarocin w najbliższą środę, 3 kwietnia zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Gołuchów w meczu 1/2 finału okręgowego Pucharu Polski. Początek spotkania o 17.00.

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Piotr Skokowski, Krzysztof Matuszak, Igor Skowron, Daniel Tomaszewski (46’ Adam Męcfel) – Jakub Nowak, Mateusz Dunaj, Szymon Piekarski (73’ Patryk Adamski), Szymon Komendziński (82’ Mikołaj Łopatka), Dawid Idzikowski (90’ Beniamin Wrembel) – Miłosz Kowalski