Jarota w finale okręgowego Pucharu Polski!

Jarota w finale okręgowego Pucharu Polski! - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski! W półfinale podopieczni Marcina Woźniaka wyeliminowali w rzutach karnych drużynę KKS-u 1925 Kalisz. Decydującą jedenastkę wykorzystał Dominik Chromiński, ale bohaterem spotkania został bramkarz Jaroty Mateusz Filipowiak, który wybronił strzały Christiana Nnamaniego oraz Tomasza Owczarka.

Mecz w regulaminowym czasie nie dostarczył zbyt wielu emocji. W pierwszej połowie przeważali goście z Kalisza, którzy częściej byli przy piłce, grali szybciej i składniej. Jednakże dobrze spisywała się obrona Jaroty, która tylko dwukrotnie pozwoliła rywalom stworzyć zagrożenie we własnym polu karnym. W obu przypadkach bardzo dobrze spisał się Filipowiak. Zabłysnął zwłaszcza w 13. minucie, gdy instynktownie przerzucił piłkę nad poprzeczką, po strzale Rafała Jankowskiego ze środka pola karnego. Bramkarz Jaroty zasłużył na aplauz kibiców także w 20. minucie, gdy po strzale Tomasza Kowalskiego zza pola karnego wyciągnął piłkę „z okienka”. Jarota w tej części gry oddała tylko jeden, zresztą niecelny, strzał. W 40. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego z rzutu rożnego, głową uderzał Piotr Garbarek.

Po zmianie stron mecz był znacznie bardziej wyrównany. KKS nie zdołał już poważniej zagrozić bramce Jaroty. Grę podopiecznych Marcina Woźniaka ożywiło wejście na boisko Marcina Szymkowiaka i Miłosza Kowalskiego. Ale również zespół z Jarocina nie zdołał zmusić bramkarza zespołu z Kalisza do wysiłku. O awansie do finału zadecydowały więc rzuty karne, które Jarota wygrała 4:3.

W meczu finałowym, który ma zostać rozegrany 25 kwietnia, przeciwnikiem Jaroty będzie LKS Gołuchów, który w drugim spotkaniu półfinałowym pokonał 4:3 Orła Mroczeń.