Jarota w finale okręgowego Pucharu Polski

Jarota w finale okręgowego Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin pokonała 3:1 LKS Gołuchów w spotkaniu półfinałowym okręgowego Pucharu Polski. W finale podopieczni Piotra Garbarka zmierzą się z KKS-em Kalisz.

Jarociniacy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Zaledwie 4 minuty potrzebowała Jarota na otwarcie wyniku, a uczynił to Jakub Nowak. Kwadrans później szansę na poprawę rezultatu z rzutu wolnego miał Piotr Skokowski, ale uderzenie okazało się niecelne. JKS jeszcze przed przerwą, w 43. minucie zdołał podwyższyć na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Adam Męcfel, który wykorzystał sytuację sam na sam.

W drugiej połowie Jarociniacy po niespełna kwadransie strzelili trzecią bramkę. Uczynił to Piotr Skokowski. Duży udział przy golu miał bramkarz gospodarzy. Piłka po strzale kapitana Jaroty z rzutu wolnego skozłowała przez Marcinem Antczakiem i wpadła do siatki. Gospodarze przebudzili się w końcówce po trafieniu w 69. minucie Dawida Guźniczaka. Jednak była to tylko honorowa bramka dla LKS-u Gołuchów.

Jarota Jarocin w finale okręgowego Pucharu Polski spotka się z KKS-em Kalisz, który w swoim półfinale pokonał 3:0 Ostrovię Ostrów Wlkp. Spotkanie zaplanowano na 24 kwietnia. Gospodarz nie jest jeszcze znany.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Daniel Tomaszewski (70’ Beniamin Wrembel) – Adam Męcfel, Jakub Nowak, Dawid Idzikowski (63’ Krzysztof Matuszak), Mateusz Dunaj (48’ Miłosz Kowalski), Patryk Kieliba (85’ Alan Janowski) – Mikołaj Łopatka (85’ Patryk Adamski)