Jarota w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Jarota w kolejnej rundzie Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Nie było niespodzianki w spotkaniu Pucharu Polski, choć długo Stal Pleszew stawiała opór Jarocie Hotel Jarocin. Ostatecznie podopieczni Grzegorza Wesołowskiego wygrali 4:2 i wiosną zagrają w kolejnej rundzie.

Pleszewianie nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale w końcówce większe doświadczenie trzecioligowca sprawiło, że Jarota wygrała to spotkanie.

Zaczęło się świetnie dla gospodarzy. W 14. minucie Adrian Chojnacki przelobował Adriana Szadego dając prowadzenie Stali.

Do remisu doprowadził, bardzo aktywny w tym meczu Adrian Cieślak (nota bene wychowanek Stali Pleszew), który głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W końcówce pierwszej połowy jarociniacy mieli szansę na drugiego gola, ale strzał Dominika Chromińskiego z rzutu wolnego trafił w słupek.

W drugiej części znów pierwsi do siatki trafili gracze Stali (Mateusz Siuda), jednak ostatnie dwadzieścia minut należało już do Jaroty.

Najpierw Bartosz Kieliba głową pokonał bramkarza Stali, minutę później Piotr Skokowski wykorzystał rzut karny, po faulu na Bartoszu Cierniewskim, a wynik na 4:2 ustalił Adrian Cieślak.

Stal Pleszew - Jarota Hotel Jarocin 2:4 (1:1)
1:0 - Adrian Chojnacki (14.)
1:1 - Adrian Cieślak (31.)
2:1 - Mateusz Siuda (56.)
2:2 - Bartosz Kieliba (73.)
2:3 - Piotr Skokowski - z rzutu karnego (74.)
2:4 - Adrian Cieślak (79.)

Jarota Hotel: Adrian Szady, Adrian Cieślak, Bartosz Kieliba, Maciej Stronka, Igor Skowron, Michał Grobelny, Łukasz Białożyt, Marek Wiła (60. Bartosz Cierniewski), Dominik Chromiński, Piotr Skokowski, Kamil Stefaniak (60. Hubert Antkowiak)