Jarota wygrywa w Gnieźnie w przedostatnim sparingu

Jarota wygrywa w Gnieźnie w przedostatnim sparingu - Zdjęcie główne

Wygraną 3:2 zakończył się przedostatni mecz towarzyski Jaroty Jarocin w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 w III lidze. Podopieczni Piotra Garbarka w sobotę, 15 lutego pokonali Mieszko Gniezno.

Dla zespołu z Jarocina spotkanie w Gnieźnie było piątym sparingiem w trakcie zimowej przerwy. Wcześniej Jarota odniosła trzy zwycięstwa – z LKS Gołuchów, Polonią Środa Wlkp. i Polonią Leszno, a także zremisowała z Sokołem Kleczew.

Pierwszy kwadrans spotkania w Gnieźnie był bardzo wyrównany. Już na początku meczu Jarota miała szansę, aby objąć prowadzenie. Strzał z dystansu Marcina Maćkowiaka poszybował jednak tuż nad poprzeczką. W 20. minucie prowadzenie Jarocie dał Krzysztof Bartoszak. Duża w tym zasługa Patryka Kieliby, który wykorzystał złe podanie gospodarzy na 30. metrze przed bramką Mieszka. Oddał strzał, który obronił bramkarz, ale Bartoszak znalazł się we właściwym miejscu i wpakował piłkę do siatki. Radość z prowadzenia nie trwała długo, bo 10 minut. Wówczas gospodarze mieli rzut wolny tuż przed polem karnym, Marcin Antczak odbił strzał, ale wobec dobitki był już bezradny. Jeszcze przed przerwą mogły paść kolejne bramki. Bartoszak nie wykorzystał sytuacji sam na sam, Jarota miała sporo szczęścia w 42. minucie, gdy Mieszko nie wykorzystał kontry, a tuż przed przerwą centymetrów zabrakło Damianowi Pawlakowi.

Po kwadransie drugiej połowy kolejną szansę miał Bartoszak, ale napastnik JKS-u nie zdołał wykorzystać dośrodkowania Piotra Skokowskiego i jego strzał głową był niecelny. Chwilę później swoją szansę wykorzystali gospodarze i wyszli na prowadzenie po szybko wyprowadzonej kontrze. Również prowadzenie Mieszka w tym pojedynku trwało 10 minut. Na kwadrans przed końcem spotkania do remisu doprowadził Mateusz Dunaj, który najlepiej odnalazł się w polu karny i wykorzystał prosty błąd bramkarza, który nie utrzymał piłki w rękach. Jarociniacy nie zadowolili się remisem i tuż przed końcem spotkania gola na wagę zwycięstwa z rzutu wolnego zdobył Piotr Skokowski.

W sobotę, 22 lutego Jarota w ostatnim meczu sparingowym w okresie przygotowawczym podejmie Wartę Sieradz. Początek o 14.00.