› Aktualności
10:13 / 13.02.2020

Jeden wjechał do rowu, drugiemu zabrano kluczyki

Jeden wjechał do rowu, drugiemu zabrano kluczyki

Na dwa lata do więzienia mogą trafić kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu.

 

 

Niestety nie brakuje osób wsiadają za kierownicę na podwójnym gazie. We wtorek na drogach powiatu jarocińskiego wykryto dwóch pijanych uczestników ruchu drogowego. W południe funkcjonariusze otrzymali wezwanie do Wilczyńca.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT


- Mundurowi zostali wezwania do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu, który w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w rowie. Policjanci na miejscu zastali częściowo wystający na jezdnię samochód marki Renault Scenic. Szybko odkryli powód nietypowego zakończenia podróży. Okazało się, że 41-letni kierowca ma w swoim organizmie 1,8 promila alkoholu. Pozbawionemu wyobraźni kierowcy zatrzymano prawo jazdy – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

 


Czytaj również: Robił dziwne manewry samochodem. Policja zatrzymała go pod sklepemKilka godzin później na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Zagonowej w Jarocinie wpadł kolejny amator jazdy na podwójnym gazie.

 

- Mężczyzna najpierw wzmocnił się alkoholem a następnie postanowił wybrać się samochodem na zakupy. Dziwne manewry wykonywane przez niego na drodze i parkingu zwróciły uwagę innego kierowcy, który doprowadził do zatrzymania się pojazdu a następnie zabrał kluczyki kierowcy i wezwał na miejsce policję – dodaje policjantka.53-latek jadący fiatem seicento miał ponad 3 promilami alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 


 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART