› Aktualności
06:40 / 21.11.2020

Jedna osoba nie żyje, a druga odpowie za nieumyślne spowodowanie wypadku

Jedna osoba nie żyje, a druga odpowie za nieumyślne spowodowanie wypadku

fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Koniec śledztwa w sprawie głośnego zdarzenia sprzed roku. Na parkingu restauracji w Bachorzewie spotkało się dwóch znajomych. 28-latek wsiadł do auta i chciał odjechać. Wtedy jego kolega złapał się za relingi pojazdu. Mężczyzna upadł na kostkę brukową.

 

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Doznał ciężkich obrażeń ciała. Zmarł po kilku miesiącach.

 

Po rocznym śledztwie jarocińska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mieszkańcowi Żerkowa. Chodzi o zdarzenie z 11 listopada ubiegłego roku w Bachorzewie [ZOBACZ TUTAJ]

Feralnego dnia oskarżony renaultem laguna wjechał na parking przy restauracji. (Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu przyp. red.) Wysiadł z pojazdu. Udał się na pobliski przystanek autobusowy. Tam najprawdopodobniej przyjechało jeszcze jedno auto. Po kilku minutach kierowca laguny wrócił na parking. Towarzyszył mu 40-letni mężczyzna. Podeszli do auta 28-latka. Rozmawiali, chodzili wokół pojazdu. Kierowca wsiadł do laguny. Z prawej strony auta relingów chwycił się mężczyzna, który przyszedł z oskarżonym. Renault laguna ruszyło z impetem.40-latek upadł z ogromną siłą na kostkę brukową. Renault odjechało w stronę Jarocina. Na pomoc poszkodowanemu ruszyła para przejeżdżająca akurat drogą wojewódzką nr 443.

40-letni Dominik L. trafił do kaliskiego szpitala, gdzie przeszedł dwie skomplikowane operacje neurochirurgiczne. Od tego czasu do połowy marca tego roku przebywał w szpitalach w Kaliszu, Jarocinie i Pleszewie.

Potem trafił do domu. Przykutym do łóżka i wymagającym 24-godzinnej opieki mężczyzna zajmowała się matka. Dominik zmarł 1 czerwca tego roku [ZOBACZ TUTAJ]

Od momentu wypadku matka nieżyjącego mężczyzny robiła wszystko, aby wyjaśnić, jak doszło do zdarzenia, w którym uczestniczył syn. Wynajęła w tym celu kancelarię. - Mnie nie chodzi o zemstę, proszę to podkreślić, tylko o sprawiedliwość - mówiła w czerwcu w rozmowie z „Gazetą” Helena Szewerenko.

 

Od samego początku kobieta nie zgadzała się interpretacją okoliczności zdarzenia przez organy ścigania. Rok temu prokuratura podejrzanemu postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 40-latka.

Po roku od zdarzenia jarocińska prokuratura zakończyła śledztwo. Postawiła 28-latkowi aż siedem zarzutów.

- Mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem renault nie zachował szczególnej ostrożności i zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników i nie zaniechał jazdy, gwałtownie przyspieszając, mając świadomość, iż na skutek okoliczności bezpośrednio poprzedzających zdarzenie, pokrzywdzony będzie usiłował mu uniemożliwić odjechanie z miejsca parkowania, poprzez usiłowanie dostania się do wnętrza pojazdu, przez szarpanie klamki drzwi - relacjonuje prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdaniem śledczych oskarżony nieumyślnie doprowadził do wypadku drogowego przez co poszkodowany upadł na betonowe podłoże i doznał poważnych obrażeń ciała, a w konsekwencji zmarł.

W trakcie śledztwa ustalono, że nie miał prawa jazdy.

 

To nie jedynie przestępstwo, o jakie jest oskarżony mieszkaniec Żerkowa. Przedstawiono mu sześć zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. - W dniu 11 listopada posiadał 30 gramów marihuany. W okresie pomiędzy październikiem a listopadem 2019 roku udzielił nieodpłatnie postronnym osobom środków odurzających w postaci marihuany - informuje prokurator Meler. Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia. Przed prokuratorem miał stwierdzić, że „nie miał świadomości, że mężczyzna upadł i doznał obrażeń”.

Oskarżonemu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Akt oskarżenia trafił do sądu w Jarocinie. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 


 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT