Jędrzej nie zaszkodził Jędrzejowi

Jędrzej nie zaszkodził Jędrzejowi - Zdjęcie główne

Drugie zwycięstwo z rzędu pod wodzą nowego trenera - Jędrzeja Kędziory - odnieśli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. W Polkowicach, mimo że przez prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu, po czerwonej kartce Jędrzeja Ludwiczaka (za dwie żółte), zdołali wywalczyć komplet punktów.

Gospodarze zdawali sobie sprawę z kłopotów kadrowych Jaroty i zamierzali szybko rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Jarociniacy przetrwali jednak początkowy napór polkowiczan, a w 19. minucie nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Po wrzutce Krzysztofa Czabańskiego z rzutu rożnego Piotr Garbarek strzałem z woleja pokonał Damiana Primela.

Polkowiczanie mieli w tym meczu zdecydowanie więcej sytuacji. Jarota stworzyła jedną, a wygrała... 2:0. Ograniczała się do praktycznie do obrony, zwłaszcza od 52. minuty, kiedy boisko, po drugiej żółtej kartce, opuścił Jędrzej Ludwiczak. - Od tego momentu to już nie była obrona Częstochowy, tylko obrona Rzymu - stwierdził jeden z obserwatorów spotkania.

Jarocie we wcześniejszych spotkaniach brakowało szczęścia. Tym razem było inaczej. W 86. minucie najbardziej doświadczony w ekipie z Polkowic - Rafał Darda w idealnej sytuacji, z trzech metrów, trafił tylko w poprzeczkę, a chwilę później pogrążył swój zespół strzelając gola samobójczego.

KS Polkowice - Jarota Hotel Jarocin 0:2 (0:1)
0:1 - Piotr Garbarek (19.)
0:2 - Rafał Darda - samobójcza (88.)

KS Polkowice: Damian Primel, Rafał Darda, Mateusz Bartków (25. Dawid Wacławczyk), Karol Fryzowicz, Maciej Szewczyk Ż, Paweł Garyga, Ariel Famulski, Patryk Bryła (46. Maciej Bancewicz), Damian Ałdaś, Rafał Karmelita (87. Rafał Rytkowski), Roman Maciejak (75. Sebastian Kamiński)

Jarota Hotel: Karol Szymański, Jędrzej Ludwiczak Ż, Ż, CZ, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski (80. Bartosz Cierniewski), Hubert Nawrocki, Krzysztof Czabański Ż, Damian Pawlak (34. Tomasz Mikołajczak, 55. Paweł Majusiak), Michał Grobelny, Karol Danielak, Hubert Antkowiak