› Aktualności
14:43 / 13.04.2019

Jedyne takie miejsce w Jarocinie. Przyjdź na kawę z dziećmi

Jedyne takie miejsce w Jarocinie. Przyjdź na kawę z dziećmi

Nie wiesz, co zrobić w wolnym czasie, a chcesz go spędzić pożytecznie - w Jarocinie jest miejsce, gdzie jest to możliwe. Możesz tam przyjść ze swoimi małymi dziećmi - one się pobawią, a ty wypijesz kawę i dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, które mogą ułatwić ci życie. Co to za miejsce i czy każdy może z niego skorzystać?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

W Jarocinie od jakiegoś czasu działa Lokalny Klub Rodzinny. Placówka powstała w ramach projektu „Dobry Start”, który ma zwiększyć dostęp do dobrej jakości usług społecznych rodzinom z małymi dziećmi. Projekt jest realizowany przez Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i lokalnymi samorządami, miedzy innymi z gminą Jarocin. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Klub przeznaczony jest dla rodzin z małymi dziećmi w wieku do 5 lat i mieści się w bloku przy ul. św. Ducha.

 

 

[zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina - ZOBACZ MAPĘ objazdów]

 

 

Mogą do niego przyjść rodziny korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, z niepełnosprawnością lub mające trudności wychowawcze oraz kobiety w ciąży. Czeka tam na nich kawa i herbata. Można się także pobawić wspólnie z dzieckiem.

 

[o egzaminach gimnazjalnych w cieniu strajku nauczycieli - czytaj TUTAJ]

 

W klubie odbywają się bezpłatne zajęcia edukacyjno-rozwojowe i kulturalne. Miedzy innymi można poznać sposoby komunikowania się z dzieckiem i warunki, jakie wpływają na jego rozwój.

 

 

- Przestrzeń jest zaaranżowana w taki sposób, żeby odpowiadała na ważne potrzeby małych dzieci. Jest bezpieczna a zarazem modelowana w zależności od potrzeb uczestników spotkań - wyjaśnia Agnieszka Majdecka, koordynatorka projektu.

 

 

 

Już wkrótce w klubie dostępni będą także specjaliści: logopeda, położna, psycholog i prawnik.

 

 

Lokalny Klub Rodzinny działa w Jarocinie w bloku nr 44 przy ul. św. Ducha w każdy wtorek i czwartek od godz. 15.00 do 19.00 oraz w soboty od 9.00 do 14.00.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART