› aktualności
12:05 / 18.12.2012

Jest nowa rada nadzorcza JFPK

Jest nowa rada nadzorcza JFPK
Jest nowy przewodniczący rady nadzorczej Jarocińskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Dzisiaj kolejne posiedzenie.

- Skład rady nadzorczej uległ delikatnym korektom - mówi zachowawczo wiceburmistrz Mikołaj Kostka, odpowiedzialny w gminie za sprawy gospodarcze.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 Te „korekty” to odwołanie przez burmistrza z funkcji przewodniczącego Andrzeja Biechowiaka i powołanie w jego miejsce Małgorzaty Ślepowrońskiej.

Ślepowrońska była wcześniej między innymi szefową organu nadzorczego koncernu PKN Orlen S.A. Jest wszechstronnie wykształcona.

 Z poprzedniego składu został tylko Andrzej Biechowiak, który został przesunięty na wiceprzewodniczącego rady.

- Taka jest decyzja burmistrza, odbyło się to w porozumieniu z panem Andrzejem Biechowiakiem. Uznaliśmy, że nowa przewodnicząca marnowałaby się na funkcji tylko i wyłącznie członka rady - tłumaczy wiceburmistrz Kostka.

Ostatnie zmiany są komentowane w kontekście odwołania prezesa Roberta Cieślaka.  

- Przypuszczam, że po tym wszystkim, co się działo wokół spółki, nikt z Jarocina nie zagłosuje nad odwołaniem prezesa, wiec muszą być ludzie z zewnątrz - mówi portalowi osoba związana z jedną ze spółek miejskich.

Kostka komentuje takie dywagacje, jako „doszukiwanie się drugiego dna”.

Pierwsze posiedzenie „odświeżonej” rady dzisiaj o godz. 18.00. Prezes JFPK prawdopodonie nie weźmie w nim udziału. - Oficjalnego zawiadomienia o posiedzeniu nie dostałem - tłumaczy prezes Cieślak.

           (nba)

Ilustracja: JFPK Jarocin

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST