15:45 / 07.03.2020

Jest reakcja wiceburmistrza na zarzuty stawiane przez wiceburmistrza [GALERIA]

Jest reakcja wiceburmistrza na zarzuty stawiane przez wiceburmistrza [GALERIA]

fot. A. Konieczna

Tydzień temu dowiedzieliśmy się o rezygnacji ze stanowiska wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka [więcej szczegółów TUTAJ]. Trzy dni później dotarło do nas jego oświadczenie. W emocjonalnych słowach ocenia w nim współpracę z drugim z wiceburmistrzów - Bartoszem Walczakiem. Teraz Walczak odpowiada na zarzuty.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Burmistrz Jarocina przyjął wypowiedzenie swojego długoletniego zastępcy. Robert Kaźmierczak twierdzi, że Adam Pawlicki miał przyznać, iż „jest bardzo zmęczony trwającym konfliktem między jego zastępcami” [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]. Jak ten konflikt wyglądał w oczach Kaźmierczaka, możemy przeczytać w jego oświadczeniu.

 

Oto fragment:

 

 

„W listopadzie 2018 roku odbyły się wybory samorządowe. Po wygranej burmistrz zaprosił mnie do dalszej współpracy, ale dokonał też zmiany na funkcji swojego I zastępcy. Nigdy nie przypuszczałem, że pojawienie się jednej osoby może tak wiele zmienić w funkcjonowaniu urzędu, a nawet szerzej, w jarocińskim samorządzie” - zaznaczył.

 

 

 

[prezes jednej z gminnych spółek ma nowych zastępców - o tym czytaj TUTAJ]

 

 

 

„Ciągłe rozgrywki personalne, intrygi, podjudzanie, posługiwanie się kłamstwem, nieszczerość, niedotrzymywanie umów, ciągła zmienność opinii zależnych od sytuacji i rozmówców, przerzucanie odpowiedzialności na inne osoby za podjęte przez siebie decyzje i działania, próby ingerowania w kompetencje dyrektorów szkół w zakresie prowadzenia polityki kadrowej, wypytywanie o sprawy osobiste współpracowników nie mające żadnego związku z pracą. Takie zachowania w miejscu pracy i w związku z pełnioną funkcją stały się niemalże codziennością. (…)” - podkreślił w piśmie Robert Kaźmierczak

 

 

[pełna treść oświadczenia dostępna w GALERII].

 

 

Ponieważ burmistrz Adam Pawlicki i jego zastępca Bartosz Walczak byli w zagranicznej delegacji służbowej, dopiero teraz otrzymaliśmy oświadczenie wiceburmistrza Walczaka, w którym odnosi się do zarzutów stawianych przez Roberta Kaźmierczaka.

 

 

„Oświadczenie Roberta Kaźmierczaka zaskoczyło mnie, bo wcześniej nie rozmawiał ze mną na temat zarzutów, które publicznie do mnie wystosował. Wychodzę z założenia, że takie sprawy trzeba najpierw spróbować załatwić w swoim gronie. Dlatego nie będę publicznie odnosił się do zarzutów, które pewnie pisane były w przypływie emocji. Dziękuję Robertowi za współpracę, bo przez blisko półtora roku współpracowaliśmy w różnych zakresach i sprawach” - napisał do naszej redakcji Bartosz Walczak.

 

 

Robert Kaźmierczak pozostanie w urzędzie do końca maja. Zapowiedział swoje „pełne zaangażowanie w pracę, a zwłaszcza w dwa projekty, na które udało się pozyskać spore dotacje unijne”.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Kto Cie bardziej przekonuje?

ankieta dodana 07.03.2020, ilość wszystkich głosów: 10541
Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak
54%
Wiceburmistrz Bartosz Walczak
38%
Nie umiem odpowiedzieć
8%
R E K L A M ADzień chłopaka_2020
7
12
oceń tekst 19 głosów 37%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 2