16:19 / 13.06.2020

Jesteś przedsiębiorcą - możesz dostać dopłatę do kredytu

Jesteś przedsiębiorcą - możesz dostać dopłatę do kredytu

fot. Zdjęcie poglądowe

Dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych mogą otrzymać właściciele firm dotkniętych skutkami COVID-19. To na pewno ułatwienie dla wielu przedsiębiorców. Czy od tego wsparcia będzie jedak trzeba zapłacić podatek?

 

Sejm uchwalił ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

Nowe przepisy zmieniają także niektórych inne ustawy, które mają poprawić sytuację przedsiębiorców, którzy ponieśli straty na skutek rozprzestrzeniania się epidemii oraz wprowadzonych w związku z tym ograniczeń.

 

[jak nie płacić rachunków za prąd - o tym więcej czytaj TUTAJ]

 

Ustawa wprowadza między innymi system dopłat do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom przez banki komercyjne. Mogą z nich skorzystać także podmioty prowadzące działalność w sektorze produkcji podstawowej produktów rolnych.

 

 

Pod uwagę będą brane umowy zawarte do 31 grudnia 2020 r., których realizacja została zagrożona dotkniętych na skutek epidemii.

 

[ponad 80 milionów trafiło na konta jarocińskich firm - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

W momencie otrzymania dopłaty do kredytu, po stronie przedsiębiorcy powstanie przychód, od którego należałoby zapłacić podatek dochodowy PIT lub CIT. W tej jednak sytuacji każdy, kto skorzysta z tej formy wsparcia, nie będzie musiał płacić tego podatku.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST