09:46 / 12.01.2020

Jesteś przedsiębiorcą, uważaj przy rozliczeniach ze skarbówką

Jesteś przedsiębiorcą, uważaj przy rozliczeniach ze skarbówką

fot. Zdjęcie poglądowe

Przedsiębiorcy, którzy w 2019 r. mieli zatrudnionych pracowników, muszą przygotować informacje o wysokości ich dochodów oraz deklaracje o pobranym podatku. W tym roku muszą jednak pamiętać o kilku zmianach.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRTUrząd Skarbowy w Jarocinie przypomina, że przedsiębiorcy, którzy zatrudniali w 2019 r. osoby fizyczne, muszą sporządzić imienne informacje o wysokości dochodów tych osób (PIT-11, PIT-R) i zbiorcze deklaracje o pobranym podatku (PIT-4R, PIT-8AR). Na przesłanie ich do urzędu skarbowego mają czas do 31 stycznia.
 

 

[mały ZUS dla przedsiebiorców - więcej szczegółów TUTAJ]

 

 

W tym roku muszą oni również pamiętać o poprawnym wpisaniu ulgi dla młodych pracowników (do 26 r. ż.). Podczas rozliczania za 2019 r. przedsiębiorca powinien także zwrócić uwagę na właściwe (aktualne) wzory formularzy za 2019 r. (np. w przypadku PIT-11 jest to wersja 25).
 

 

Interaktywne dokumenty można znaleźć na podatki.gov.pl w zakładce e-deklaracje-pit/dla-platnikow. Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu formularza.
 

 

Od tego roku nowością jest tak zwana ulga dla młodych w PIT. Na uwzględnienie jej w usłudze Twój e-PIT pozwala jednak tylko złożenie PIT-11 w wersji 25.
 

 

Aby zapobiec przesyłaniu drogą elektroniczną PIT-11 za 2019 r. na nieaktualnych formularzach, do końca stycznia aktywna będzie jedynie najnowsza wersja. Możliwość przesyłania wcześniejszych wersji (do składania korekt za poprzednie lata), przywrócona zostanie od lutego.
 

 

[zgłoś temat do konsultacji społecznych - czas jest ograniczony - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Termin na przekazanie formularzy do urzędu skarbowego mija 31 stycznia. Dodatkowo PIT-11 i PIT-R powinny być przekazane osobom, których dotyczą, najpóźniej do 2 marca.
 

 

Więcej informacji na ten temat - w tym do kiedy przygotować i jak podpisać oraz wysłać formularze - na podatki.gov.pl w zakładce pit/dla-pracodawcyplatnika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART