› Motoryzacja
11:29 / 29.05.2020

Kalkulator ubezpieczenia samochodu - 3 powody dla których musisz z niego skorzystać

Kalkulator ubezpieczenia samochodu - 3 powody dla których musisz z niego skorzystać

fot. Pixabay

Kupując samochód musimy pamiętać, że jego zakup to nie jedyny wydatek, jaki na nas czeka. Przed wyruszeniem w trasę musimy pamiętać o tym, że bez ważnego OC nigdzie nie pojedziemy. Gdzie w takim razie znaleźć dobrą polisę? Co wchodzi w jej skład i czy zawsze musi być droga?

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Zacznijmy od końca – czy OC zawsze musi być drogie? Nie. W takim razie czemu na samą myśl, o jego zakupie robi nam się gorąco? Pewnie dlatego, że zostawiamy je na ostatnią chwilę, czekamy aż samo się przedłuży (na starych warunkach) lub wchodzimy do pierwszego, lepszego ubezpieczyciela i bez porównania z innymi produktami kupujemy, co jest.

Dlatego, zanim się zdecydujemy podpisać umowę, warto prześledzić dostępne produkty. Jak? Używając kalkulatora ubezpieczeniowego.

1. Zostaniesz w domu

W dzisiejszych czasach nikomu nie trzeba mówić, jak ważne jest dbanie o zdrowie swoje i swoich bliskich. Dlatego wyjścia z domu powinniśmy ograniczyć do minimum. Zakup OC, jest właśnie takim działaniem, które można bez problemu dokonać z perspektywy komputera i własnego biurka. To co musimy zrobić, to skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek. Wystarczy, że wypełnimy formularz – podamy nasze dane, jako kierowcy oraz dane pojazdu, który chcemy ubezpieczyć. Następnie algorytm prześledzi dostępne na rynku produkty, dobierając je pod kątem tego, co podaliśmy wcześniej. Ostatecznie otrzymamy listę polis uszeregowanych od najtańszej.

Nam pozostanie wybrać tę, która wyda nam się najlepsza. Możesz dowiedzieć się więcej na kalkulator-ubezpieczen.pl

2. Zaoszczędzisz

Dobre OC, to tanie OC. Dlaczego? Ponieważ ustawowo u każdego ubezpieczyciela otrzymamy pakiet dokładnie takich samych usług. W swoim założeniu ubezpieczenie OC chroni wszystkich dokładnie tak samo, bez względu na to gdzie je kupiliśmy oraz ile za nie zapłaciliśmy. Dlatego, powinniśmy wybierać mądrze, co w tym przypadku nie oznacza nic innego, jak wybrać najtańszą opcję.

Kalkulator ubezpieczeniowy pomoże nam w tym. Jego zadaniem nie jest sprzedać nam jakiś konkretny produkt, dlatego możemy w pełni zaufać jego przeliczeniom. Co ważne podczas szukania polisy dla siebie, nie możemy kłamać w wypełnianiu wniosku, jeśli chcemy otrzymać wiarygodny produkt musimy skrupulatnie przejść przez wszystkie pytania.

3. Możesz liczyć na promocję

Firmy ubezpieczeniowe nagradzają klientów, którzy zdecydują się na zakup ich produktu przez internet. I nie dość, że możemy kupić tanie OC, to jeszcze możemy otrzymać ciekawą promocję. Opcji jest wiele od bonusu, dla nowego klienta przez fajny pakiet OC+AC lub jeszcze inne ubezpieczenie (np. na życie lub mieszkania), skończywszy na promocji dla np. kogoś z rodziny.

Dlatego nie warto zakładać, że korzystanie z internetu w tym przypadku, jest nieopłacalne. Więcej na ten temat przeczytasz tu: https://kalkulator-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-samochodu-kalkulator/

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST