› Gospodarka
10:11 / 29.09.2020

Karta Mieszkańca Jarocina #wspieramjarocińskie

Karta Mieszkańca Jarocina #wspieramjarocińskie

fot. Jakub Niewiada/JAR

Jarocin. Karta Mieszańca Jarocina. Jarocińska Agencja Rozwoju wprowadzi Jarocińską Kartę Mieszkańca. O projekcie opowiada prezes spółki – Robert Cieślak

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

Jarocińska Agencja Rozwoju wprowadza Kartę Mieszkańca Jarocina. Co daje mieszkancom gminy jej posiadanie oraz dlaczego do programu powinni przystąpić jarocińscy przedsiębiorcy mówi Robert Cieśla, prezes spólki JAR.

 

Czym jest karta mieszkańca?

Karta mieszkańca to program polegający na współpracy mieszkańców Jarocina i podmiotów gospodarczych działających na naszym terenie. Będzie uprawniała mieszkańców gminy do skorzystania z pewnych bonusów w formie rabatów czy też zniżek. W pierwszej kolejności będziemy chcieli, aby tego typu zniżki oferowały spółki komunalne. Chcemy również w to wciągnąć przedsiębiorców, którzy na tej samej zasadzie rabatów czy nagród, będą mogli oferować swoje produkty i przyciągać nowych klientów. Wydaję mi się, że zyskają na tym zarówno mieszkańcy jak i przedsiębiorcy.

W jaki sposób można założyć kartę mieszkańca?

Kartę będzie można wyrobić fizycznie w Biurze Obsługi Klienta oraz przede wszystkim elektronicznie. Na stronie jarocin.pl w specjalnej zakładce będzie można się zarejestrować i po weryfikacji danych taką kartę otrzymamy mobilnie na komórkę. Chętni będą też mogli odebrać ją w formie fizycznej w BOK, gdzie będzie prowadzony punkt wydawania naszych kart. Kartę mieszkańca będzie mogła otrzymać osoba od 16 roku życia, która jest mieszkańcem gminy Jarocin. Będzie ona wydawana za darmo i bezterminowo.

Na jakie bonusy mogą liczyć posiadacze karty?

Rabaty będą dotyczyć usług oferowanych przez przedsiębiorców. I tak naprawdę wszystko będzie zależało od przedsiębiorcy, który sam zdecyduje, jaką formę zniżki czy rabatu postanowi zastosować. Może to być dziesiąty produkt za darmo czy też 50% ceny na drugi wyrób czy usługę. Wszystko zależy od woli danego podmiotu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Co ma być na rynku w Jarocinie? Zapytaliśmy mieszkańców [KLIKNIJ]

 

Czyli główną funkcją karty są rabaty dla mieszkańców. Co zatem zyskują przedsiębiorcy?

Zyskają przede wszystkim nowych klientów. Zazwyczaj jest tak, że niektórzy mieszkańcy nie wiedzą nawet, że w okolicy gdzieś jest taki sklep czy jest oferowana taka usługa. Możliwe, że znajdą informację, że w danym miejscu jest taniej, więc pójdą tam z naszą kartą mieszkańca. Chcemy zrobić też tak, aby z kartą mieszkańca były tańsze bilety na koncerty organizowane np. przez Jarociński Ośrodek Kultury.

 

Przedsiębiorstwa, które będą honorowały kartę mieszkańca są już wybrane czy dopiero czekacie na pierwsze zgłoszenia?

Chcemy zacząć od miejskich spółek i systematycznie powiększać pulę oferentów. Będziemy również prowadzić całą kampanię reklamową przy współpracy z grupą facebook’ową „#wspieramjarocińskie”. Chcemy zachęcać podmioty, aby wchodziły w ten system, mając nadzieję na pobudzenie wewnętrznego popytu na dane produkty. Głównym celem jest powiązanie zarówno biznesu i nabywców. Stawiamy też na powiązanie lokalne, gdzie jarociniacy robią zakupy czy też korzystają z usług gminnych przedsiębiorców, którzy zachęcają klientów dzięki rabatom czy zniżkom. Podmioty, które wejdą w ten program, będą mogły również liczyć z naszej strony na duże zniżki, jeśli chodzi o promocje na stronie www.jarocin.pl.

 

Skąd wziął się pomysł stworzenia takiego programu?

Sam pomysł wziął się z obserwacji tego, co dzieje się na rynku. Jednak już wcześniej chcieliśmy powiązać lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców. W dużych miastach już od jakiegoś czasu istnieją takie systemy. Wpadliśmy na ten pomysł przy budowie nowego portalu internetowego, gdzie będzie można w jednym miejscu załatwić różne rzeczy, począwszy od zapłacenia podatków do zamówienia jedzenia u restauratorów. Chcieliśmy również, aby dodatkowym elementem była właśnie karta mieszkańca, która zapewnia rabaty jarociniakom. Jest to fajny sposób na powiązanie biznesu z mieszkańcami.

Jakie są plany na przyszłość dotyczące tego programu? Planujecie rozszerzenie funkcji karty mieszkańca?

Cały czas będziemy pracować nad tym, aby poszerzać pulę podmiotów działających w programie karty mieszkańca i aby oferowanych usług również było jak najwięcej. Chcemy po prostu objąć kartą jak największą grupę osób, żeby ten program faktycznie coś dawał zarówno mieszkańcom jak i przedsiębiorcom.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

22
14
oceń tekst 36 głosów 61%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT