› aktualności
10:59 / 29.07.2011

Kierowca oskarżony, uczennice współwinne wypadku

Kierowca oskarżony, uczennice współwinne wypadku
Od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności grozi 50-letniemu mężczyźnie, który w lutym ciężarowym volvo potrącił dwie uczennice w Golinie.

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Jarocinie skierowała do miejscowego sądu. Zarzuty postawiono 50-latkowi z województwa opolskiego. Mężczyzna prowadził volvo z cysterną. Według śledczych, kierowca nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

Prokuratura ustaliła, że „poruszał się z niedozwoloną prędkością w obszarze zabudowanym i nie zachował należytej ostrożności, zbliżając się do skrzyżowania dróg z oznakowanym przejściem dla pieszych i doprowadził do potrącenia dwóch dziewczynek w wieku 11 i 12 lat”. - Jedna z poszkodowanych doznała wielokrotnego złamania nogi, a druga rozległych uszkodzeń ciała m.in. złamania kości czaszki, co spowodowało ciężki uszczerbek na zdrowiu, zagrażający życiu - mówi Janusz Walczak, zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Śledczy uwzględnili opinię biegłych, którzy zaznaczyli, że bezpośrednią przyczyną wypadku było wyjście dziewczynek zza ograniczającej widoczność ciężarowej chłodni prosto pod nadjeżdżający samochód kierowany przez oskarżonego.

Wypadek wydarzył się 14 lutego na krajowej 15 w okolicy skrzyżowania z ul. Dworcową w Golinie. Poszkodowane szły do szkoły.

Więcej w „Gazecie Jarocińskiej”.

(era)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST