› aktualności
15:08 / 07.03.2012

Kierowca tira przyznał się do potrącenia rowerzystki

 Kierowca tira przyznał się do potrącenia rowerzystki
Od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi z powiatu obornickiego. Mężczyzna spowodował nieumyślnie wypadek drogowy, w którym 65-letnia rowerzystka doznała ciężkich obrażeń ciała.

Akt oskarżenia do sądu skierowała jarocińska prokuratura. Sprawa dotyczy wydarzenia z drogi krajowej nr 11 w Jarocinie, do którego doszło 12 października ubiegłego roku. 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT


Śledczy zarzucają mężczyźnie nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego. 27-latek jechał ciągnikiem siodłowym man. Zdaniem prokuratury  niewystarczająco obserwował drogę. - Oskarżony nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu. Gdy pojazdy zaczęły hamować, nie zdołał skutecznie przeprowadzić powyższego manewru, aby uniknąć zderzenia, zjechał na prawe pobocze i potrącił prawidłowo jadącą rowerzystkę - relacjonuje Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.


 65-letnia rowerzystka z Cielczy doznała rozległych obrażeń ciała. Oskarżony przyznał się do stawianych zarzutów. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(era)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART