› Społeczeństwo
14:08 / 23.04.2019

Klęka (gm. Nowe Miasto nad Wartą) zebrała najwięcej

Klęka (gm. Nowe Miasto nad Wartą) zebrała najwięcej

fot. Organizatorzy

"Region czysty na 6" - to konkurs, którego organizatorem jest Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Uczestniczy w nim również gmina Nowe Miasto nad Wartą.

 

W konkursie mogą brać udział przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Zadaniem uczestników jest selektywna zbiórka surowców wtórnych: nakrętek plastikowych, puszek aluminiowych, baterii.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Wynagrodzenie z tytułu zebranych surowców wtórnych (sprzedaż nakrętek plastikowych 1 zł/kg oraz puszek aluminiowych 1 zł/kg) organizator konkursu przekazuje na jeden wskazany przez gminę cel charytatywny.

 

W gminie Nowe Miasto nad Wartą zdecydowano, że pieniądze zostaną przekazane dla ucznia III klasy gimnazjum uczącego się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Chociczy (mieszkańca Chociczy). Chłopiec ten urodził z licznymi schorzeniami i wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacji. Szkołą, która zebrała najwięcej odpadów w ramach drugiego z trzech etapów konkursu, jest Zespół Szkół w Klęce (zebrano 2,34 kg odpadów na ucznia).

 

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych klas - najlepszą klasą okazała się klasa Va z Klęki. Na drugim miejscu znalazła się klasa II z Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą, trzecie klasa VIa również z Klęki. 14 czerwca na rynku w Jarocinie odbędzie się piknik ekologiczny, na którym zostaną wręczone nagrody. Główne przyznane zostaną w dwóch kategoriach: najlepsza gmina oraz 3 najlepsze szkoły (decyduje masa całkowita zebranych surowców wtórnych przypadająca na jednego ucznia).

 

Partnerem akcji "Region czysty na 6" są gminy należące do Porozumienia międzygminnego, które wyraziły chęć udziału w konkursie.

 

ZOBACZ TEŻ - INNE INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU "REGION CZYSTY NA 6"

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART