› aktualności
00:03 / 10.12.2011

Kolej zawiesza deficytowe linie

Kolej zawiesza deficytowe linie
Tylko jedno połączenie kolejowe z czterech dotychczasowych pozostanie na linii Jarocin - Gniezno. Od jutra obowiązuje nowy rozkład jazdy PKP.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

- Zlikwidowano pociąg z Miłosławia do Jarocina o godz. 6:34. Z tego połączenia korzystała głównie młodzież, która dojeżdżała do szkół w Jarocinie. Czy teraz mają chodzić pieszo lub jeździć na rowerach? - bulwersuje się czytelniczka „Gazety”.

Od 11 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy. Z czterech do jednego kursu ograniczono połączenia na trasie Jarocin - Gniezno.

Wielkopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Poznaniu, który obsługuje wspomniany szlak tłumaczy, że takie okrojone zlecenie otrzymał z urzędu marszałkowskiego - organizatora komunikacji kolejowej. - Powodem odwołania pociągów na linii Gniezno - Jarocin jest bardzo niska frekwencja pasażerów i dlatego zdecydowano o zawieszeniu najbardziej deficytowych pociągów - wyjaśnia Norbert Wełyczko, naczelnik działu marketingu Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Poznaniu.

Zły stan techniczny jednego z wiaduktów oraz nieopłacalność połączeń przesądziły o całkowitym wycofaniu składów z linii Jarocin - Leszno.

Więcej w „Gazecie Jarocińskiej”.

(era)

Połączenia do Gniezna
Jarocin - Gniezno 5.30 (w dni robocze) i 7.08 (w soboty i niedziele)
Gniezno - Jarocin 17:07

 

{loadposition reklamy_two_middle}

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART