› Aktualności
09:24 / 04.12.2019

Kolejna akcja policji. Posypią się mandaty

Kolejna akcja policji. Posypią się mandaty

fot. Fanpage OSP KPP w Jarocinie

Jarocińscy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze ruchu drogowego w całym kraju prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Wzmożone kontrolę potrwają do godziny 22.00.Mundurowi będą zwracać uwagę na każde niezgodne z prawem zachowanie na drodze. Co istotne bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w Polsce, w porównaniu z poprzednim rokiem, poprawiło się. Zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, rannych i zabitych. Jednak mimo poprawy trzeba pamiętać, że zagrożenie wypadkami ciągle jest realne.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

 

Odnosząc się, chociażby do zdarzeń z udziałem pieszych to zatrważa fakt, że wciąż blisko połowa wypadków z ich udziałem miała miejsce właśnie na wyznaczonych przejściach. Dlatego w ramach realizowanych już po raz dwunasty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

 

Pamiętając, że piesi są sprawcami ¼ wypadków ze swoim udziałem bacznie przyjrzą się również ich poczynaniom.

 

- Będziemy sprawdzać, czy osoby takie w sposób prawidłowy korzystają z dróg - nie przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, zza stojącego pojazdu, czy rowerzyści korzystają z dróg dla rowerów – informuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

Czytaj również: Zauważyli ogień wezwali strażaków

W powiecie jarocińskim w tym roku doszło do pięciu zdarzeń z udziałem pieszych. Niestety jeden wypadek zakończył się tragicznie. Życie straciła 7-letnia dziewczynka [ZOBACZ TUTAJ].

 

Policja przypomina, że w grudniu szybko zapada zmrok i apeluje, aby piesi byli wyposażeni w elementy odblaskowe, a rowerzyści nie zapomnieli o obowiązkowym wyposażeniu jednośladów w światła.

 

Ośmiu jarocińskich policjantów otrzymało to wyjątkowe wyróżnienie. Za każdym kryje się uratowane życie [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 


 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART