› Koronawirus - Raport
12:44 / 07.07.2020

Kolejne dwa przypadki COVID-19 w powiecie jarocińskim

Kolejne dwa przypadki COVID-19 w powiecie jarocińskim

fot. źródło: Pixabay

Dzisiejsze statystyki Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu podają informacji o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie naszego powiatu.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Według danych uzyskanych od Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie na kwarantannie do wczoraj przebywało 119 osób, a nadzorowi epidemiologicznemu zostało poddanych 103 mieszkańców naszego terenu.

 

Największy dobowy przyrost zachorowań w powiecie odnotowano w piątek. Wtedy to dotarły do nas informacje o 5 członkach rodziny. Wyniki przeprowadzonych testów wykazały zakażenie koronawirusem. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Tego samego dnia pojawiła się również informacja, że jarociński Sanepid poszukuje wiernych, którzy w niedzielę 28 czerwca o godzinie 6.45 byli na mszy w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie.   Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Jarocinie zgłosiło się 16 osób uczestniczących we wspomnianej mszy. Wszyscy zostali objęci nadzorem epidemiologiczny, poniewaz nikt nie zgłaszał, żadnych objawów choroby. 

 

 

Dzisiaj w porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowano o 75 nowych przypadkach zakażeń SARS-CoV-2 w Wielkopolsce, w tym u 2 osób z powiatu jarocińskiego. Są to dawaj mężczyźni w wieku 35 i 47 lat, którzy pozostają w izolacji domowej.

 

 

Obecnie w powiecie jarocińskim mamy 14 chorych, z czego 4 osoby są hospitalizowane, dwie przebywają w izolatorium. Reszta osób została poddana  izolacji domowej. Od początku trwania pandemii odnotowano 27 przypadków zachorowań na COVID-19. Zmarły trzy osoby, a 10 uznano za wyleczone.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

5
6
oceń tekst 11 głosów 45%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST