Kolejne spotkanie z absolwentem liceum. Już w poniedziałek

Opublikowano:
Autor:

Kolejne spotkanie z absolwentem liceum. Już w poniedziałek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tomasz Komendziński jest autorem ponad 100 publikacji naukowych m.in. z kognitywistyki, filozofii i rehabilitacji oraz organizatorem wielu międzynarodowych konferencji. Spotkanie z absolwentem Liceum Ogólnokształcącego (1974-1978) w Jarocinie oraz filozofii na UAM w Poznaniu (1978-1983) odbędzie się w poniedziałek 28 października. Początek o godz. 11.50 w szkolnej auli. 

 

 

 

 

Tomasz Komendziński jest pracownikiem w Katedrze Kognitywistyki w Instytucie Badań Informacji i Komunikacji na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest z-cą dyrektora tego Instytutu ds. współpracy z zewnętrznym otoczeniem badawczym i ekonomicznym, współpracy zagranicznej i zagranicznej wymiany studentów i naukowców oraz pełni nadzór nad kształceniem i sprawami studenckimi na kierunku kognitywistyka. Jest członkiem Laboratorium Neurokognitywnego w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii, gdzie kieruje Pracownią Zaburzeń Świadomości i Neurorehabilitacji oraz jest założycielem i koordynatorem miedzynarodowej grupy badawczej InteRDoCTor (International-interdisciplnary Research for Disorders of Consciousness in Torun) stworzonej dla realizacji programu rozwoju badań nad zaburzeniami świadomości. Należy również do grupy wizualizacji informacji i nauki. Tomasz Komendziński pracuje także jako feelow w International Communicology Institute w Waszyngtonie w USA.

 

Zajmuje się problematyką zaburzeń świadomości (stan wegetatywny, stan minimalnej świadomości, zespół zamknięcia), badaniami interdyscyplinarnymi i transdyscyplinarnymi oraz integracją metod i narzędzi badawczych, zwłaszcza w badaniach nad mózgiem i umysłem. Szczególnie rozwija teorie komunikacji jako podzielania, ucieleśnionych nauk kognitywnych oraz zastosowania kognitywistyki, zwłaszcza w medycynie. Prowadzi także badania w zakresie wizualizacji informacji i nauki. Był jednym z pierwszych propagatorów cognitive science w Polsce i współzałożycielem oraz współautorem pierwszego programu studiów kognitywistycznych w Toruniu. Jest założycielem i współredaktorem pisma Theoria et Historia Scientiarum. An International Journal for Interdisciplinary Studies oraz członkiem komitetów pism zagranicznych (jak Phenomenology and Cognitive Sciences). Jest członkiem wielu zagranicznych i krajowych towarzystw naukowych oraz współautorem wniosku patentowego „System do wspomagania rozwoju percepcyjno-poznawczego niemowląt i małych dzieci”, który zdobył wiele medali i nagród na światowych wystawach wynalazków (m.in. złote medale w Pittsburgu, Paryżu, Brukseli) oraz PerKog Technologies spółka z o.o. Obecnie m.in. koordynuje wielomilionowy grant infrastrukturowy na zakup sprzętu badawczego oraz bierze udział jako członek Rady w budowie SpaceLabs w Toruniu kontynuując przygotowywane projekty badań kosmicznych w habitatach marsjańskich i księżycowych we współpracy z firmą ABM Space.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE