› Aktualności
10:32 / 08.05.2019

Kolejne trzy maile o ładunkach wybuchowych w szkołach

Kolejne trzy maile o ładunkach wybuchowych w szkołach

fot. www.jarocinska.pl

Jarocińska policja otrzymała kolejne powiadomienie o ładunkach wybuchowych podłożonych w jarocińskich szkołach.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Kolejny dzień matur i kolejne alarmy bombowe. Wczoraj rano policja i straż pożarna interweniowały na ul. Przemysłowej w Jarocinie. Udały się do Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie. Po sprawdzeniu pomieszczeń placówki nic podejrzanego nie znaleziono [ZOBACZ TUTAJ].

 

We wtorek wieczorem ponownie do szkoły dotarła informacja o podłożonej bombie.

 

 Również wczoraj taki mail dotarł do Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.    

- Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy niepokojącego maila. Poinformowałem o sprawie oficera dyżurnego jarocińskiej policji.  Przyjechali funkcjonariusze i posprawdzaliśmy wszystkie sale. Pomieszczenia zostały zaplombowane, podobnie jak wejścia. Przez całą noc dyżurował policjant. Dzisiaj rano jeszcze raz przyjechali funkcjonariusze, aby sprawdzić budynek. Egzamin odbywa się bez problemów - mówi Marek Tyrakowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

- Weryfikacja tych  maili przez oficerów policji jest bardzo szybko i precyzyjna. Gdyby zaistniało jakiekolwiek niebezpieczeństwo będziemy ewakuować uczniów. Dzisiaj takiego zagrożenia nie było - dodaje dyrektor. 

 

                             

Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych 1 w Jarocinie, do której również trafił mail z informacją  o podłożonym ładunku.    

   
 - Po godzinie 21.00 policjanci sprawdzili całą szkołę. 14 sal egzaminacyjnych zostało zaplombowanych. Dzisiaj rano o godzinie 5.00 sprawdzaliśmy plomby. Przez całą noc dwóch policjantów pilnowało szkołę - mówi Marek Sobczak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych 1 w Jarocinie.


 Dzisiaj ponownie sprawdzono szkołę. Egzaminy odbyły się bez zakłóceń.

 

 

 - Za każdym razem sposób działania sprawców jest taki sam. Do szkół przychodzą maile z informacją o podłożeniu ładunków - informuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

- Wczoraj wieczorem i w nocy patrole policji były w okolicy szkół. Podobnie jest dzisiaj, ale każdy sygnał o umieszczonym ładunku sprawdzamy - dodaje rzecznik policji [ZOBACZ TUTAJ]

 

Policjanci ustalają sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury.

Komendant Główny Policji na bieżąco informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejmowanych działaniach.

 Funkcjonariusze przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne. Za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART