› Sport i rekreacja
15:25 / 14.05.2020

Koniec grania w III lidze grupie II. 22 zespoły w kolejnym sezonie?

Koniec grania w III lidze grupie II. 22 zespoły w kolejnym sezonie?

fot. Dawid Borucki/Archiwum

W czwartek, 14 maja Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek III ligi grupy II.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

Zarząd Wielkopolskiego ZPN podjął decyzję dot. III LIGI grupy 2. Rozgrywki zakończone. @KaliskiKKS awansował do II ligi, żadna drużyna nie spada – napisał tuż po godzinie 15 na Twitterze Rafał Ratajczak – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i prezes III-ligowej Polonii Środa Wlkp..

Na stronie WZPN pojawił się już oficjalny komunikat dotyczący zakończenia sezonu <LINK TUTAJ>. Tym samym Jarota Jarocin, która po porażce z Kotwicą Kołobrzeg w 18. kolejce, spadła na 15. miejsce w tabeli, utrzymała się w III lidze bez względu na rozstrzygnięcia na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie III ligi zespoły w II grupie czeka bardzo dużo grania. Oprócz siedemnastu drużyn, które utrzymały się czwartkową decyzją WZPN w III lidze, do grupy dołączy ma czterech beniaminków z IV lig: LKS Gołuchów, GKS Przodkowo, Flota Świnoujście i Pomorzanin Toruń. Daje to 21 drużyn. Bardzo prawdopodobne, że z II ligą pożegna się m.in. Gryf Wejherowo, który ma zaledwie 13 punktów i zajmuje ostatnie, 18. miejsce. Ze względu na geograficzny podział grup III ligi, Gryf spadłby do grupy II. Jednak wciąż niepewni utrzymania – choć w chwili obecnej na bezpiecznych miejscach, co może się zmienić po dokończeniu sezonu, które planowane jest na czerwiec i lipiec – są m.in. Lech II Poznań czy Elana Toruń – odpowiednio 3 i 4 punkty nad strefą spadkową.

Na razie nie podjęto decyzji odnośnie nowego sezonu – czy będzie to rozegranie klasycznej ligi, która złożona będzie z 42 kolejek, czy jednak powstaną grupy, które mogłyby mieć na celu zmniejszenie odległości na wyjazdowe spotkania, a co za tym idzie – mniejsze koszty udziału w rozgrywkach. Niewykluczone, że niektóre drużyny zrezygnują z udziału w III lidze.

 

 

Wcześniej WZPN zakończył sezon w niższych ligach.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART