Koniec pucharowej przygody

Koniec pucharowej przygody - Zdjęcie główne

Jarota, po rzutach karnych odpadła z rozgrywek Pucharu Polski. Faworyzowana Flota Świnoujście musiała nieźle się namęczyć, aby odprawić jarociniaków z pucharu. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych w Jarocie pomylili się Krzysztof Czabański i Mateusz Śliwa. We Flocie nie strzelił tylko Marek Kowal i to drużyna ze Świnoujścia grać będzie w kolejnej rundzie.

Tylko pierwsze kilkanaście minut należało do pierwszoligowej Floty. W 10. minucie błąd obrony wykorzystał Charles Nwaogu i dał gościom prowadzenie. Później Jarota toczyła wyrównany bój z wyżej notowanym przeciwnikiem. Oba zespoły stwarzały sytuacje (Flota dwukrotnie trafiła w poprzeczkę, a po strzałach Jaroty piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy).

Podopieczni Czesława Owczarka wyrównali po pięknym strzale Szymona Matuszewskiego z rzutu wolnego.

W doliczonym czasie gry drugiej połowy doskonałą okazję miał Karol Danielak, ale łapiące go skurcze nie pozwoliły mu na oddanie celnego strzału w sytuacji sam na sam.

W końcówce drugiej części dogrywki Jarota musiała radzić sobie w dziesiątkę, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Hubert Oczkowski (co ciekawe w ofensywnej akcji).

W rzutach karnych lepsi okazali się pierwszoligowcy. W Jarocie nie strzelili Krzysztof Czabański i Mateusz Śliwa, a we Flocie Marek Kowal.

Jarota Jarocin - Flota Świnoujście 1:1 (0:1; 1:1) k. 4:5
0:1 - Charles Nwaogu (10.)
1:1 - Szymon Matuszewski - z rzutu wolnego (66.)

rzuty karne:
1:0 - Jacek Pacyński
1:1 - Michał Ciarkowski
1:1 - Krzysztof Czabański (broni Przemysław Kazimierczak)
1:1 - Marek Kowal (broni Dariusz Brzostowski)
2:1 - Krzysztof Gościniak
2:2 - Bartłomiej Niedziela
3:2 - Patryk Cierniewski
3:3 - Charles Nwaogu
4:3 - Jonasz Jeżewski
4:4 - Ivan Udarević
4:4 - Mateusz Śliwa (broni Przemysław Kazimierczak)
4:5 - Ferdinand Chi-Fon

Jarota: Dariusz Brzostowski - Mateusz Śliwa, Krzysztof Czabański, Piotr Garbarek (41. Paweł Majusiak), Hubert Oczkowski - Grzegorz Idzikowski, Karol Danielak - Patryk Cierniewski, Jacek Pacyński, Szymon Matuszewski (71. Jonasz Jeżewski) - Maciej Stawiński (65. Krzysztof Gościniak)

Flota: Przemysław Kazimierczak - Damian Falisiewicz, Sławomir Mazurkiewicz, Ivan Udarević, Jacek Paczkowski - Marek Kowal, Marek Niewiada, Krzysztof Bodziony (91. Ferdinand Chi-Fon), Daniel Dylewski (74. Michał Ciarkowski) - Charles Nwaogu, Jacek Magdziński (60. Bartłomiej Niedziela)

Żółte kartki: Hubert Oczkowski, Karol Danielak, Jonasz Jeżewski (Jarota), Sławomir Mazurkiewicz, Michał Ciarkowski, Marek Niewiada (Flota)

Czerwona kartka: Hubert Oczkowski (za drugą żółtą - 117.)