› aktualności
09:04 / 23.02.2012

Konkurencja z rażąco niskimi cenami

Konkurencja z rażąco niskimi cenami
Jak miejska spółka wycina prywatną konkurencję w wyścigu po gminne zlecenia? Prezes dyktuje rażąco niskie ceny i ofertę niezgodną ze specyfikacją.

Urzędnicy z komisji przetargowej dają spółce maksymalną liczbę punktów. Kiedy przegrani grożą prokuraturą, magistrat po raz kolejny analizuje dokumenty i… odrzuca ofertę spółki uznając argumenty skarżących. To skrót z przetargu na obsługę pałacu Radolińskich w Jarocinie, jaki gmina ogłosiła w grudniu ubiegłego roku.

Mimo upływu dwóch miesięcy nie udało się wyłonić wykonawcy.  Jednak po raz kolejny na jaw wyszły niejasności w procedurach zamówień publicznych przygotowywanych przez Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych na zlecenie Urzędu Miejskiego w Jarocinie. - Ten przetarg mógł być unieważniony - przyznała Agnieszka Rybacka prezes JFPK.

Czy komuś zależało, by postępowanie wygrał Zakład Usług Komunalnych, a nie prywatny przedsiębiorca? Czy gminna spółka proponując rażąco niskie ceny, chciała wywalczyć z samorządem umowę na dwa lata i przy okazji zrekompensować sobie straty po tym, jak nie wygrała przetargu na sprzątanie urzędu miejskiego?

Na te pytania z pewnością  będzie musiała odpowiedzieć zespół złożony z radnych Komisji Rewizyjnej w Jarocinie, który już analizuje sprawę. Niewykluczone, że również prokuratura, bo właściciel odrzuconej firmy zapowiada wniosek o zbadanie przez śledczych, czy nie doszło niedopełnienia obowiązków. - To pokazuje dobitnie, że prywatny przedsiębiorca nie ma prawa istnieć na lokalnym rynku, liczy się tylko interes gminnych spółek - mówi Sebastian Jędrzejczak z firmy „Sebik”.

Szczegóły sprawy w aktualnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

(nba)

 

Na zdjęciu Gabryel Jędrzejczak, pełnomocnik firmy Sebik. Dzięki jego odwołaniu urzędnicy musieli unieważnić przetarg i uznać ceny spółki za niezgodne z rynkowymi. 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Foto: Bartek Nawrocki

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST