› aktualności
09:50 / 17.01.2012

Konkurs na dyrektora szkoły w Dobieszczyźnie unieważniony

Konkurs na dyrektora szkoły w Dobieszczyźnie unieważniony
Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie jest nieważny - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Skargę w tej sprawie w kwietniu ubiegłego roku złożyła do sądu Barbara Nawrocka, była dyrektorka szkoły, której komisja nie dopuściła do konkursu na to stanowisko.

Konkurs wygrała Danuta Wilak, była dyrektorka Zespołu Szkół w Łuszczanowie (gmina Jarocin).

Dwunastostronicowa treść uzasadnienia do orzeczenia sądu dla władz Żerkowa członków komisji konkursowej jest druzgocąca. „(...) Niedopuszczalne było podjęcie przez Komisję Konkursową przed wysłuchaniem Skarżącej uchwały o odmowie dopuszczenia Jej do dalszego postępowania konkursowego, skoro uchwała ta eliminowała kandydatkę z dalszego udziału w konkursie. Obowiązkiem Komisji Konkursowej było wysłuchać B. N., po czym przeanalizować merytorycznie ofertę wraz z wszystkimi dołączonymi doń dokumentami i porównanie ich z wzorcem, jaki jest Ogłoszenie. (...)” - można między innymi przeczytać w dokumencie.

Jakie znaczenie dla osób, które były zaangażowane w sprawę wyboru dyrektora szkoły w Dobieszczyźnie ma orzeczenie sądu i czy konkurs zostanie powtórzony - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

(ann)

Pełna treść orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego TUTAJ.

Fot. Archiwum

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART