› Koronawirus - Raport
13:00 / 06.08.2020

Koronawirus. Powracają obostrzenia. Co się zmieni od soboty?

Koronawirus. Powracają obostrzenia. Co się zmieni od soboty?

fot. Redakcja

Raporty dzienne dotyczące nowych zakażeń są niepokojące. Liczba zachorowań jest bardzo długa, także i Wielkopolsce. Dzisiaj odnotowano największy przyrost dobowy. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało powrót obostrzeń. Kiedy i gdzie zostaną wprowadzone?

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

Na wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział: Chcemy wprowadzić dodatkowe obostrzenia i rygory w powiatach z największym przyrostem zakażeń.


Szumowski zapowiedział wprowadzenie restrykcji w 19 powiatach.

 

W dziewięciu najbardziej dotkniętych epidemią powiatach większe restrykcje, w 10 nieco mniejsze. Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - tłumaczył Szumowski.

 

Powiaty o najwyższej zachorowalności oznaczane będą kolorem czerwonym. Jest ich dziewięć. Natomiast dziesięć pozostałych, gdzie liczba zakażeń jest na średnim poziomie zostanie oznaczona kolorem żółtym.

 

W powiatach „czerwonych” Ministerstwo Zdrowia wprowadza obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. To powiaty z województwa wielkopolskiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego. Wprowadzono również ograniczenia dotyczące gości weselnych. W „powiatach czerwonych” w weselu będzie mogło wziąć udział tylko 50 osób, w żółtych do 100 osób.

 

Dodatkowo w powiatach w najmocniej dotkniętych epidemią w środkach komunikacji miejskiej dostępnych będzie połowa miejsc. W "czerwonych powiatach" obowiązywać będzie zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych, zamknięte będą siłownię, kina i sanatoria, targowiska, a wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców.

 

Do powiatów "czerwonych" należą: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski.

 

„Żółte", gdzie będą łagodniejsze rygory to: wieruszowski, Jastrzębia Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl.

 

Chcemy, by rozporządzenie w sprawie nowych obostrzeń w powiatach zaczęło obowiązywać od soboty. Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń - oznajmił Szumowski.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M ADzień chłopaka_2020