› Koronawirus - Raport
20:05 / 21.11.2020

Koronawirus. Szkoły nadal zamknięte. Ferie w jednym terminie

Koronawirus. Szkoły nadal zamknięte. Ferie w jednym terminie

fot. zdjęcie pogladowe

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych decyzjach rządu. Wśród nich znalazły się te dotyczące nauczania zdalnego. Według zapowiedzi Morawieckiego ma ono potrwać, co najmniej do świąt Bożego Narodzenia. Zmiany obejmą również ferie zimowe.

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1Zimowa przerwa wakacyjna zostanie zorganizowana w jednym terminie od 4 do 18 stycznia przyszłego roku. Powodem takiej decyzji jest wstrzymanie zimowego ruchu turystycznego, co ma przyczynić się do pozostania Polaków w domach i nie wyjeżdżania na zagraniczne wakacje. Zamierzonym efektem jest zaś znaczny spadek zachorowań na COVID-19.

 

Dodatkowo uczniowie wszystkich placówek oświatowychza, wyjątkiem żłobków i przedszkoli, nadal pozostaną w domu.

 

Jeśli chodzi o szkoły - tutaj byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi i ośrodki do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będziemy kontynuować zamknięcie placówek do 23 - 27 grudnia – tłumaczył premier

 

Według zapowiedzi Mateusza Morawieckiego wejdziemy w okres nazwany „100 dniami solidarności”. Po tym czasie istnieje wysokie prawdopodobieństwo dostępności szczepionki. Morawiecki przewiduje, że jeśli Polacy pozostaną w domach całymi rodzinami, to jest szansa, że około 18 stycznia będą pojawiać się w kraju pierwsze dostawy szczepionek.

 

Musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i z jak najmniejszą liczbą utraconych miejsc pracy (...). Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń - powiedział podczas konferencji premier RP.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT