› Koronawirus - Raport
17:00 / 09.07.2020

Koronawirus w przedszkolu? Dementujemy plotki [AKTUALIZACJA]

Koronawirus w przedszkolu? Dementujemy plotki [AKTUALIZACJA]

fot. Niepubliczne Przedszkole "Puchatek"

Podejrzenie koronawirusa w jednym z przedszkoli w gminie Jarocin.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Niestety, ale sytuacja epidemiczna w naszym powiecie jest niepokojąca. Od 25 czerwca do dnia dzisiejszego zachorowało 14 osób. Wśród zakażonych znalazło się również troje dzieci. W dzisiejszym raporcie odnotowano  kolejny przypadek koronawirusa. Czytaj o tym TUTAJ.

 

 

Od pewnego czasu trwały spekulacje na temat sytuacji w Niepublicznym Przedszkolu „Puchatek” w Golinie. Podejrzewano, że wśród osób pracujących pojawiła się zakażona osoba. Ludzie zaczęli się niepokoić, zwłaszcza, że kilkoro dzieci zostało odesłanych do domu.

 

Młoda matki walczy z ciężką chorobą. Dajmy jej szansę na wygraną.

 

W poniedziałek na profilu facebookowym przedszkola pojawiła się informacja, w której poinformowano rodziców, że część dzieci została odesłana do domu z powodu stanu podgorączkowego, natomiast jeden z pracowników przebywa na kwarantannie. Prawdopodobnie nie miał bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną. Z wpisu wynika, że przedszkole kontaktowało się również z Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarocinie. Placówka jest nadal otwarta, a dzieci zapisane na letnie zajęcia moga w nich bez problemu uczestniczyć. 

 

Dzisiaj pojawił się kolejny post, którego treść publikujemy poniżej.

 

 

Nie udało nam się skontaktować z dyrekcją przedszkola. Telefon milczy. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji.

 

[AKTUALIZACJA, godz. 20.50]

 

Skontaktowała się nami dyrektorka placówki przedszkolnej w Golinie Maria Włodarczyk, która ze względu na okres wakacyjny otwarta jest krócej. Potwierdziła ona informację, że jeden z pracowników przebywa na kwarantannie, choć nie miał bezpośredniego kontaktu z zakażonym. Osoba ta nie miała styczności z dziećmi, ponieważ pracuje w obsłudze przedszkola.

 

W poniedziałek około godz. 10.00 okazało się, że część dzieci ma podwyższoną temperaturę, katar i kaszel. Sukcesywnie podopieczni byli odsyłani do domu. Po tym, jak dowiedziałam się, że jeden z pracowników został objęty kwarantanną zadzwoniłam do sanepidu i upewniłam się, co mam w tej sytuacji zrobić. Dostałam wszystkie niezbędne wskazówki. Przedszkole nadal pracuje. Mamy dwa odziały dzieci, choć jest ich obecnie mniej ze względu na chorobę.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST