› Wspieram jarocińskie
12:09 / 03.11.2020

Kotliński DPS potrzebuje pomocy. Fundacja Ogród Marzeń zareagowała natychmiast [ZDJĘCIA]

Kotliński DPS potrzebuje pomocy. Fundacja Ogród Marzeń zareagowała natychmiast [ZDJĘCIA]

fot. DPS Kotlin

Pracownicy i podopieczni kotlińskiego DPS-u znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. U prawie 150 osób wykryto zakażenie koronwirusem. Placówkę zamknięto z częścią załogi i pensjonariuszami. W tej sytuacji potrzebna była natychmiastowa pomoc, między innymi w zakupie sprzętu, który ratuje życie. Na apel w wsparcie zareagowała jarocińska Fundacja "Ogród Marzeń".   

 

Tydzień temu Dom Pomocy Społecznej w Kotlinie po wykryciu zakażenia koronawirusem u 146 osób z personelu i pensjonariuszy, został zamknięty.

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

 

W środku przebywa 24 pracowników. Razem z nimi na izolację zdecydowała się wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. Wszyscy opiekują się 119 pensjonariuszami DPS-u, z których 97 choruje na Covid-19. Niestety, 2 z nich w tym czasie zmarło. 

 

[więcej o sytuacji kotlińskiego DPS-u przeczytasz TUTAJ]

 

Placówka cały czas potrzebuje wsparcia. Pisała o tym starosta Lidia Czechak na swoim profilu w mediach społecznościowych.   

 

[PILNIE potrzebne osocze - apel i propozycja burmistrza Jarocina - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

 

„Jeżeli jakiś wolontariusz chciałby pomóc w Domu Pomocy Społecznej zachęcamy do kontaktu, poszukiwani opiekunowie, pielęgniarki. W tym trudnym czasie musimy być razem.” [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Z kolei dyrektor placówki, który sam zmaga się z koronawirusem, apelował:

 

„Zwracam się do Państwa z apelem o pomoc. Może posiadacie w swoich domach koncentratory tlenu, które w tej chwili są niewykorzystywane, a wypożyczenie ich pozwoli wesprzeć nas w działaniach ratowania życia mieszkańców DPS?” [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

 

 

[kto nas poinformuje o kwarantannie - kolejne zmiany zasad - o tym więcej czytaj TUTAJ]

 

Na apel natychmiast zareagowała Beaty Frąckowiak-Piotrowicz, szefowa jarocińskiej Fundacji "Ogród Marzeń" i uruchomiła zbiórkę na zakup potrzebnego urządzenia.

 

Zanim jednak udało się zebrać wymaganą kwotę, podjęta została decyzja, że fundacja wyłoży pieniądze i kupi koncentrator.

 

Tak też się stało. Urządzenie zostało już dostarczone do DPS-u.

 

- Urządzenie jest własnością fundacji. Zostało wypożyczone do placówki w Kotlinie. Jeśli już nie będzie tam używane, a ktoś inny będzie je potrzebował, to z kolei zostanie wypożyczone jemu. Być może będzie to ktoś z podopiecznych naszej fundacji. Oby nie, ale życie pisze różne scenariusze - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz.    

 

Koncensator kosztował blisko 5 tysięcy złotych, a na koncie zbiórki jest na razie 3.400 złotych. Akcja więc trwa nadal. Szefowa Fundacji "Ogród Marzeń" kieruje szczególne podziękowania do tych, którzy już wpłacili pieniądze. Apeluje jednocześnie o przyłączenie się do zbiórki.   

[o sytuacji w DPS-ie w Raszewach przeczytasz TUTAJ]

 

Dowolne kwoty można wpłać na konto Fundacji „Ogród Marzeń” z dopiskiem: „cele statutowe” lub „covid”, nr rachunku bankowego: 76 8427 0009 0029 9055 2000 0001

 

Oficjalne podziękowania wystosowała także wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, która przebywa w kotlińskiej placówce i wspiera załogę w opiece nad pensjonariuszami:  

 

„(…) Chcę podziękować Fundacji Ogród Marzeń za natychmiastową reakcję i zakup koncentratora tlenu. Urządzenie jest już w kotlińskim Domu Pomocy Społecznej. Podziękowania kieruję w stronę pani Beaty Frąckowiak-Piotrowicz - prezesa Fundacji Ogród Marzeń, która zainicjowała zbiórkę oraz panu Piotrowi Pryczkowi, który dostarczył nam sprzęt. Jednak najbardziej chcę podziękować wszystkim Darczyńcom, ponieważ w tym trudnym czasie każda złotówka jest na miarę złota. Kolejny raz mieszkańcy naszego powiatu pokazali swoją solidarność! Koncentrator tlenu to urządzenie, służące podawaniu pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Dziś jest niezbędne w pomocy naszym podopiecznym , którzy często maja problemy z oddychaniem. Obecnie w DPS-ie przebywa 120 mieszkańców. Trudna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy jest bardzo dynamiczna i często potrzebujemy kilku urządzeń jednocześnie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.”     

 

 

[AKTUALIZACJA, godz. 14.00]

 

Z ostatniej chwili. Jak się dowiedzieliśmy do kotlińskiego DPS-u jedzie już jeszcze jeden koncentrator tlenu. Tym razem zakup sfinansował Lions Club Jarocin.

 

 

 

Nowy - 44. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

1
2
oceń tekst 3 głosów 33%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 3