KP Starogard Gdański – Jarota Jarocin: porażka na zakończenie jesieni

KP Starogard Gdański – Jarota Jarocin: porażka na zakończenie jesieni - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w wyjazdowym meczu 17. kolejki III ligi grupy II przegrała z KP Starogardem Gdańskim 1:3.

Spotkanie w Starogardzie Gdańskim było ostatnim w rundzie jesiennej dla Jaroty Jarocin i drugim pod wodzą Tomasza Leszczyńskiego. Przed tygodniem w debiucie nowego szkoleniowca JKS przegrał z Górnikiem Konin.

Spotkanie z KP Starogardem Gdańskim nieźle rozpoczęli Jarociniacy. W pierwszych minutach zdecydowanie częściej piłka gościła na połowie gospodarzy. Swoje sytuacje miał m.in. Mateusz Molewski, który w 17. minucie był najbliższej pokonania bramkarza rywali, który jednak skutecznie sparował jego strzał sprzed pola karnego. W 28. minucie groźny strzał z dystansu oddał Maciej Kozakowski, a chwilę później zaskoczyć Mateusza Filipowiaka spróbował Daniel Katerla. W 32. minucie to Jarota wyszła na prowadzenie. Dobrze rozegrany rzut wolny zakończył się wrzutką Dawida Piskuły do niepilnowanego Szymona Piekarskiego, który pokonał bramkarza gospodarzy. Jednak ekipa ze Starogardu Gdańskiego szybko odpowiedziała. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do wyrównania doprowadził strzałem głową Dawid Retlewski. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał głową Filipa Sosnowskiego kapitalnie obronił Filipowiak.

W drugiej połowie przewagę osiągnęli gospodarze, którzy zdecydowanie rzadziej pozwalali Jarocie przedostać się pod własne pole karne. Po niespełna kwadransie KP Starogard Gdański wyszedł na prowadzenie. Gospodarze wyprowadzili kontrę, którą po podaniu Retlewskiego na gola zamienił Kacper Łazaj. Chwilę później Retlewski miał szansę podwyższyć wynik, ale przestrzelił w sytuacji sam na sam. Podobnie było z jego próbą w 71. minucie, gdy uderzył z dystansu. Próba z około 30 metrów minimalnie minęła słupek. W 77. minucie znów szczęścia spróbował Sosnowski, ale ponownie świetną paradą popisał się Filipowiak. Bramkarz Jaroty był jednak bezradny w 88. minucie, gdy ponownie stanął oko w oko ze Sosnowskim. Tym razem zawodnik gospodarzy zdołał zamienić sytuację na gola, który ustalił wynik meczu na 3:1.

W czwartek, 29 listopada Jarota rozegra towarzyskie spotkanie z Reprezentacją Polski U-18. Początek spotkania o 17.00.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak - Daniel Tomaszewski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Dawid Piskula (90’ Dawid Kowalski), Jakub Nowak, Radosław Nolka, Szymon Piekarski (90’ Piotr Stachowiak) – Mateusz Molewski, Mikołaj Łopatka (80’ Beniamin Wrembel)