Krwawy dzień zwycięstwa

Krwawy dzień zwycięstwa - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin pokonała 1:0 MKS Kluczbork, ale zwycięstwo okupiła kontuzjami trzech zawodników. Igor Skowron ma założone sześć szwów na czole, Łukasz Białożyt wylądował w szpitalu z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i kłopotami ze wzrokiem, a Bartosz Kieliba opuścił przedwcześnie boisko z urazem kolana.

Wbrew pozorom gra nie była brutalna, a wszystkie urazy wyniknęły ze sportowej walki i na szczęście nie okazały się bardzo groźne, choć najprawdopodobniej tych piłkarzy zabraknie w niedzielnym meczu z Turem Turek.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu Jaroty. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, ale grali nieskutecznie, nie mogąc sforsować konsekwentnie grającej defensywy Jaroty.

Po ostrej reprymendzie w przerwie drużyna Janusza Niedźwiedzia zagrała zdecydowanie lepiej. W wygranej pomógł im także doświadczony Marcin Dymkowski (127 występów w Ekstraklasie, przede wszystkim w Odrze Wodzisław), który w 72. minucie zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 83. minucie. Krzysztof Czabański długim, crossowym podaniem uruchomił Huberta Oczkowskiego, który dograł piłkę przed bramkę, a tam Bartłomiej Pawłowski wykorzystał niezdecydowanie obrońcy i bramkarza MKS-u i wepchnął piłkę do siatki (to czwarty gol Pawłowskiego w czwartym kolejnym spotkaniu).

Po meczu do dymisji podał się szkoleniowiec MKS-u Zbigniew Smółka. To już drugi trener, którego z posady „wyrzucił” Janusz Niedźwiedź. Wcześniej po porażce z Jarotą pracę w Nielbie stracił Piotr Gruszka.

MKS Kluczbork to drużyna, która wyraźnie „leży’ jarociniakom. W czterech dotychczasowych spotkaniach tych zespołów wszystkie wygrywała Jarota.

MKS Kluczbork - Jarota Hotel Jarocin 0:1 (0:0)
0:1 - Bartłomiej Pawłowski, po podaniu Huberta Oczkowskiego (83.)

MKS Kluczbork: Mateusz Abramowicz, Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Marcin Dymkowski Ż, Ż, CZ, Michał Sudoł, Krzysztof Kaczmarek (57. Krzysztof Ulatowski), Tomasz Swędrowski, Michał Glanowski, Adrian Pajączkowski (57. Karol Fryzowicz), Rafał Niziołek, Adam Deja (57. Piotr Burski)

Jarota Hotel: Dariusz Brzostowski, Sebastian Kamiński, Bartosz Kieliba (66. Igor Skowron), Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa, Krzysztof Czabański, Łukasz Białożyt (59. Hubert Nawrocki), Karol Danielak (82. Patryk Cierniewski), Bartłomiej Pawłowski, Damian Pawlak (73. Hubert Oczkowski), Grzegorz Mania