› kultura i rozrywka
12:10 / 13.12.2011

Krystyna Janda na finał

Krystyna Janda na finał
Po doskonale przyjętych spektaklach „AlexanderPlatz”, „Pipi Pończoszanka” i „Planeta Lem” Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na ostatnią odsłonę tegorocznej edycji „Wielkiego Teatru w Małym Mieście”. Będzie to muzyczny spektakl „Biała bluzka” w wykonaniu Krystyny Jandy.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Przedstawienie oparte jest na motywach opowiadania Agnieszki Osieckiej o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. To historia młodej kobiety, która nie może sobie poradzić ze sobą i z Polską z czasów stanu wojennego.

Monodram, który grany był w latach 80., cieszył się ogromnym zainteresowaniem i stał się „kultowym”. Był grany w całej Polsce. Krystyna Janda wróciła do tego tekstu po latach. Dzisiaj bohaterka opowieści jest dojrzałą kobietą po przejściach. Emocje wyrażane są także za pomocą dziesięciu najważniejszych piosenek Agnieszki Osieckiej.

Spektakl zostanie wystawiony w naszym mieście dzięki dofinansowaniu, jakie Stowarzyszenie Jarocin XXI otrzymało z budżetu gminnego, powiatowego, ministerstwa kultury i urzędu marszałkowskiego.

Przedstawienie „Biała bluzka” zostanie pokazane w poniedziałek 19 grudnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Początek o godz. 19.00. Pozostały jedynie bilety w cenie 30 zł do nabycia wyłącznie w Cafe Kadr. Widzowie spoza Jarocina, którzy chcieliby kupić bilet, proszeni są o kontakt mailowy: kino@jarocin.pl lub telefoniczny pod nr (62) 747-11-19.

(ls)

Fot. Robert Jaworski

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST