› Aktualności
06:25 / 25.01.2017

Kto straci stanowisko po zmianach w ordynacji?

Kto straci stanowisko po zmianach w ordynacji?

fot. A. Konieczna

Jarocin. Gmina Jarocin. Ziemia Jarocińska. Gminy na Ziemi Jarocińskiej. Jaraczewo. Kotlin. Żerków

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Spośród naszych włodarzy szansę na start w wyborach samorządowych w 2018 roku może mieć jedynie burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Taka perspektywa czeka urzędujących szefów gmin, jeśli propozycje zmian w ordynacji wyborczej zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość zaczną obowiązywać już od wyborów w 2018 r..

Zmiany zakładają, że prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie będą mogli pełnić swoje funkcje tylko dwie pięcioletnie kadencje i są „reakcją na powstawanie w wielu miastach i gminach wiejskich spetryfikowanych układów władzy, sprzyjających różnym nieprawidłowościom” - napisano w programie PiS-u.

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki uważa, że proponowane zmiany mają swoje plusy i minusy. - Ja myślę, że to może nawet jest dobre z punktu widzenia całego kraju. A czy z punku widzenia Jarocina? Czas pokaże. Jeśli to rzeczywiście wprowadzą, to nawet jak będzie dobry menadżer w gminie, to będzie musiał być zastąpiony nowym, który przyjdzie i się będzie uczył. Dobre jest to, że będzie rotacja, jakaś świeżość i niektórym gminom może to wyjść na dobre, a niektórym na złe - stwierdza burmistrz Jarocina.

Co na temat zmian w ordynacji sądzą pozostali włodarze, dlaczego burmistrz Jaraczewa czuje się obrażany - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

ZOBACZ TEŻ - Co o zmianach w ordynacji mówi posłanka Joanna Lichocka (PiS) - WIDEO poniżej

Co sądzisz o pomyśle wprowadzenia kadencyjności wójtów i burmistrzów?

ankieta dodana 17.01.2017, ilość wszystkich głosów: 421
Bardzo dobry
81%
Zły
16%
Nie mam zdania
3%
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST