› Wspieram jarocińskie
11:26 / 31.10.2020

Kupujcie kwiaty, wiązanki. Nie zostawiajmy producentów z towarem! WAŻNA AKCJA

Kupujcie kwiaty, wiązanki. Nie zostawiajmy producentów z towarem! WAŻNA AKCJA

Jarocin. #wspieramjarocinskie Kupujemy kwiaty, wiązanki, pomagamy producentom, kwiaciarkom, kwiaciarniom. To niezwykle trudny dla nich moment. 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Po wczorajszej decyzji premiera Mateusza Morawieckiego cmentarze zostały zamknięte na czas od dzisiaj do 2 listopada (31 października, a także 1 i 2 listopada) [ZOBACZ TUTAJ]. 

 

Decyzja rządu nie tylko pozbawiła Polaków możliwości odwiedzenia grobów bliskich z okazji świąt Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, ale przede wszystkim mocno odbije się na całej branży producentów kwiatów i wiązanek. 

 

Już wczoraj na grupie #wspieramjarocinskie pojawił się post z apelem o kupowanie i odbieranie zamówionych wiązanek. Wielu producentów zapewnia, że prawidłowo przechowywane kwiaty, można zanieść na cmentarze już po zniesieniu zakazu. Oczywiście można je też zabrać do domu, czy ogrodu. 

 

"Oni zostali z towarem, który nie może czekać tydzień" - czytamy w poście. [WIĘCEJ TUTAJ] - Tam też można udostępnić swoją ofertę - [ZOBACZ]

 

 

Tylu ludzi produkowało kwiaty na cmentarz dla naszych bliskich. To często ich źródło utrzymania. Ich ciężka praca, która częściowo pójdzie na śmietnik. Kochani Jarociniacy jeśli możecie kupcie choć jedną doniczkę kwiatów, choć jedną paczkę ciętych kwiatów. Nie dziś to jutro, nie jutro to w poniedziałek lub wtorek - do domu, na taras, przed dom - apeluje pani Hanna.

Producenci apeluja o wzajemne wsprarcie w tym trudnym momencie

 

Kochani w ramach ludzkiej solidarności, tak od serca, kupcie piękne kwiaty, może ozdobicie nimi balkon, taras, ogród, może zaniesienie na groby gdy już rząd nam łaskawie pozwoli tam wejść. Dla branży kwiatowej i ludzi pracujących przy roślinach to ogromny cios i strata zainwestowanych pieniędzy z których mieli żyć do wiosny - pisze Byliniarnia Centrum Ogrodnicze. 

 

 

Prezes Rady Ministrów, przy okazji ogłaszania decyzji o zamknięciu cmentarzy zapowiedział pomoc rządu dla przedsiębiorców i handlowców związanych z branżą kwiatową. Szczegółów póki co nie podano. 

 

 W niektórych miastach pomoc lokalnym kwiaciarniom w zagospodarowaniu towaru przygotowanego na 1 listopada zaproponowały samorządy. 

Niewykluczone, że w Jarocinie do akcji wsparcia dla handlowców przyłączy się #strajkkobiet. Trwa ustalanie szczegółów akcji. 

 

Tymczasem zadzwonił do nas Pan Andrzej i zwraca uwagę, że mimo zamknięcia cmentarzy, możemy symbolicznie uczcić zmarłych.

 

- Możemy zapalić światełko pamięci, postawić znicz, kwiaty nie tylko na cmentarzu, ale jest przecież na naszym terenie, powiecie dużo innych miejsc poza cmentarzami, miejsc pamięci zbiorowej, pomniki, kapliczki, krzyże, tablice - myślę, że w tym momencie zapalenie tam takiego znicza, zostawienie wianka, będzie podwójnym symbolem, żeby te miejsca nie pozostały puste, zapomniane - apeluje.  

 

1
3
oceń tekst 4 głosów 25%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT