› Gospodarka
10:15 / 30.04.2019

Laptopy do firmy – jak wybrać porządny model?

Laptopy do firmy – jak wybrać porządny model?

Dobrze funkcjonująca firma to przede wszystkim pracownicy, którzy poświęcają się pracy, starając się jak najlepiej wykonywać swoje zadania. To prawdziwa wartość, której nie da się niczym zastąpić. Żeby jednak mogli tak wydajnie pracować, powinni mieć dostęp do jak najlepszego sprzętu, przede wszystkim komputerów. Jakie więc wybrać modele, aby tak rzeczywiście było?

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

 

Laptop do firmy - najważniejsze cechy

Obecnie praca nie odbywa się tylko w biurze, lecz również zdalnie. Pracownicy nierzadko posyłani są też na konferencje, targi czy spotkania z klientami, a za każdym takim razem powinni mieć przy sobie profesjonalny laptop biznesowy. Powinien cechować się lepszymi parametrami niż standardowe urządzenie, na którym np. oglądamy filmy bądź słuchamy muzyki. Taki sprzęt więc musi być solidny, zapewniać najszerszą funkcjonalność oraz wydajność niezbędną dla wielozadaniowości, jak i obsługi specjalistycznego oprogramowania.

Poza tym, ważna jest ergonomia wpływająca na komfort użytkowania. Na rynku znajdziemy mnóstwo takich modeli, a spośród nich na uwagę zasługuje laptop Dell, Acer, Asus, HP, Lenovo czy Apple. Każda z tych firm ma laptopy przeznaczone dla firm, czyli odznaczające się lekką i wytrzymałą konstrukcją, mobilnością, na co wpływa długi czas pracy na baterii, licznymi złączami i łącznością bezprzewodową, jak i pojemnym dyskiem twardym oraz dużą pamięcią RAM.

laptop

Parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę

Przedstawiliśmy powyżej najistotniejsze elementy charakteryzujące laptopy biznesowe, teraz zaś przyjrzyjmy się bliżej dokładnym parametrom.

  • System operacyjny

Najlepiej jak laptop został wyposażony w Windows 10 Pro, choć dobrze też się spisują starsze wersje: Windows 8.1 Pro i Windows 7 Professional.

  • Ekran

Trzeba tu sprawdzić trzy elementy: przekątną, rozdzielczość oraz powłokę ekranu. Laptop biznesowy może mieć 12,5, 13,3 lub 14-calowy ekran, ale i zdarzają się większe modele (np. 15,6 cala), które są idealne do pracy w biurze. W przypadku rozdzielczości spotykana jest najczęściej Full HD (1920x1080), a powłoka matowa oraz błyszcząca, przy czym ta pierwsza lepiej się sprawdza.

  • Procesor

Oczywiście, nie ma innej możliwości niż energooszczędny i bardzo wydajny procesor. To zapewniają układy Intel Core i5 oraz i7.

  • Pamięć

Minimum to 8 GB pamięci RAM, ale korzystniej, gdy postawimy na większą pamięć - 12 bądź 16 GB. Równie ważny jest typ pamięci - w najnowocześniejszych laptopach znajdziemy DDR4.

lap3

  • Dysk - SSD, HDD czy SSHD?

Najlepszy jest dysk SSD, bo zapewnia szybką pracę systemu operacyjnego, jak i niezawodność. Alternatywą jest SSHD (dysk hybrydowy), HDD zaś nie jest raczej polecany.

  • Bateria

Jeśli laptop będzie wykorzystywany tylko w biurze, to ten parametr nie jest specjalnie ważny. W innym wypadku, jak często jesteśmy poza miejscem pracy, powinniśmy zainwestować w model z mocną baterią, która wytrzymuje minimum 8 godzin.

  • Łączność i złącza

Łączność może być przewodowa i bezprzewodowa. Ta pierwsza to gniazda, które znajdują się po bokach laptopa (porty USB, HDMI, VGA, mini jack, slot karty pamięci itp.). Bezprzewodowa zaś odpowiada za połączenie z internetem - obecnie standardem jest IEEE 802.11a/b/g/n/ac.

Pamiętajmy więc, aby przed zakupem laptopa do firmy zwracać uwagę na szereg parametrów, które opisaliśmy w artykule.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART