Legia Warszawa rozgromiona w Jarocinie!

Legia Warszawa rozgromiona w Jarocinie! - Zdjęcie główne

Po wakacyjnej przerwie na pierwszoligowe boiska powrócili rugbyści. Lider rozgrywek Sparta Jarocin nie straciła bardzo dobrej formy z okresu wiosennego. Podopieczni Bartosza Włodarka rozgromili w Jarocinie Legię Warszawa73:3! Było to najwyższe zwycięstwo w historii klubu w rozgrywkach seniorskich, a dodatkowo zapewniło ono zespołowi z Jarocina, na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej, pierwsze miejsce w tabeli.

W spotkaniu z ostatnim zespołem rozgrywek, Sparta od początku dominowała na boisku. Agresywną grą w obronie zawodnicy Sparty przez długi okres nie dopuszczali do zagrożenia we własnej strefie obronnej. Sami natomiast bez problemu uciekali rywalom, zdobywając wiele punktów z przyłożeń. Już po 20 minutach gry Sparta miała zapewniony punkt bonusowy, przysługujący za zdobycie czterech przyłożeń. Nie do zatrzymania dla rywali byli Sebastian Jakubiak i Tobiasz Nowak, ale nawet debiutujący w Sparcie Mikołaj Cieśla swoimi szarżami siał zamęt w szeregach obronnych stołecznego klubu. Dopiero gdy na koncie Sparty było już prawie 30 punktów, zespół z Jarocina pozwolił sobie na chwilę rozluźnienia i goście zdołali z rzutu karnego zdobyć jedyne 3 punkty w meczu.

W drugiej połowie Sparta tylko powiększała swoje prowadzenie. Jarociniacy z łatwością wygrywali większość wznowień, przepychali młyn rywali, nawet w sytuacji, gdy to Legia byłą w posiadaniu piłki. Szybka i kombinacyjna gra w ofensywie była nie tylko miła dla oka, ale również przynosiła efekt w postaci aż 11 przyłożeń w całym meczu. Z pewnością trudno będzie powtórzyć rugbystom Sparty tak wysokie zwycięstwo w kolejnych meczach.

Z tabeli wynika, że w fazie mistrzowskiej Spartanie będą rozstawieni z pierwszego miejsca, a ich rywalami będą Wataha Zielona Góra oraz Arka Rumia. Sparta ma najmniej punktów straconych, a najwięcej zdobytych.

W tabeli najlepiej punktujących prowadzi łącznik ataku Kacper Włodarek z 93 punktami na koncie, który w spotkaniu z Legią solidnie poprawił swoje konto, za sprawą skutecznie egzekwowanych podwyższeń.

Jestem zadowolony z naszej gry. Przed meczem baliśmy się o to, czy uda się utrzymać formę po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, ale teraz wiemy, że idzie to w dobrym kierunku. Przy okazji widzimy co jeszcze trzeba poprawić przed zbliżającą się decydującą fazą rozgrywek. Cieszę się, że udało się zrealizować wszystkie założenia na to spotkanie i teraz już koncentrujemy się na kolejnym meczu - powiedział po meczu grający trener Sparty Bartosz Włodarek

RK Sparta Jarocin – RC Legia Warszawa 73:3 (33:3)

Skład Sparty: Łukasz Bobek, Mateusz Goćkiewicz, Błażej Kalinowski, Sebastian Jakubiak, Daniel Jaworski, Krzysztof Ermanowicz, Oskar Gibki, Tobiasz Nowak, Bartosz Włodarek, Szymon Krzyżaniak, Kacper Włodarek, Michał Soliński, Sebastian Graczyk, Piotr Matuszak, Jan Krajka, Jacek Idzikowski, Michał Miłek, Mateusz Fiszbach, Marcin Nastawski, Mateusz Kłosiński, Mikołaj Cieśla, Damian Tomczak, Patryk Popek; trener - Bartosz Włodarek

Punkty dla Sparty: Kacper Włodarek 18 (9 Pd), Sebastian Jakubiak 10 (2 P), Tobiasz Nowak 10 (2 P), Piotr Matuszak 5 (P), Bartosz Włodarek 5 (P), Ermanowicz Krzysztof 5 (P), Oskar Gibki 5 (P), Mikołaj Cieśla 5 (P), Jan Krajka 5 (P), Patryk Popek 5 (P).

P = przyłożenie, Pd = Podwyższenie, K = Karny

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej, która będzie przedsmakiem rundy mistrzowskiej, Sparta w pojedynku na szczycie zmierzy się w sobotę 8 września o godzinie 16:00 na wyjeździe z wiceliderem Arką Rumia.