› kultura i rozrywka
10:13 / 25.07.2011

Lem w aquaparku

Lem w aquaparku
W niedzielę 31 lipca, tuż po zachodzie słońca, parking przed jarocińskim aquaparkiem zmieni się w scenę, na której Teatr Biuro Podróży z Poznania pokaże swoją najnowszą sztukę „Planeta Lem”.

Zespół znany jest już jarocińskiej publiczności z wielkich przedstawień plenerowych. Najnowszy spektakl inspirowany jest prozą Stanisława Lema. Bohaterami są postacie znane z jego powieści i opowiadań: Ijon Tichy, profesor Tarantoga, społeczność Lepniaków, superkomputer i roboty.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

W przedstawieniu będącym impresją teatru na temat twórczość pisarza, pokazany zostanie świat przyszłości, w którym sztuczna inteligencja, zapewniając rasie ludzkiej iluzoryczny dobrobyt, doprowadza ją do degeneracji i bierności. Jest to świat zamieszkany przez humanoidalne istoty, których sens istnienia zawęził się do dawki halucynogenu.

Sztukę wyreżyserował Paweł Szkotak. Przedstawienie w niedzielę 31 lipca rozpocznie się o godz. 21.15. Wstęp wolny.

„Planeta Lem” pokazana zostanie w ramach projektu „Wielki Teatr w Małym Mieście” realizowanego w naszym mieście dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gminy Jarocin, powiatu jarocińskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Spektakl odbędzie się nawet w przypadku deszczu.

(ls)

Fot. Jakub Wittchen

Fregment spektaklu:


R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST